Zprávy a novinky z regionu

Zprávy a novinky z regionu
Potravinová sbírka v Polici nad Metují

Potravinová sbírka v Polici nad Metují

Dovolte nám požádat Vás o pomoc. Zapojte se pod heslem „Přej a bude Ti přáno, dej a bude Ti dáno“ do potravinové sbírky pro Potravinovou banku Hradec Králové z.s. Připomeňme si odkaz sv. Martina, buďme laskaví, projevme soucit a podejme pomocnou ruku těm, kteří ji potřebují. Jedná se o potravinovou sbírku pro samoživitelky a rodiny s dětmi v hmotné nouzi v našem kraji. Potraviny předáme Potravinové bance v Hradci Králové z. s.

  • 20.10.2020
V Božanově je nově dobíjecí stanice pro elektrokola

V Božanově je nově dobíjecí stanice pro elektrokola

U Restaurace Na Křižovatce v Božanově byla v těchto dnech nově nainstalována nabíjecí stanice pro elektrokola. Cyklisté si zde mohou dobít svá elektrokola zcela zdarma. Speciálně navržený stojan zvládne nabít až 3

  • 26.8.2020
Oslava 100. výročí MERKUR

Oslava 100. výročí MERKUR

Učenec Konfucius kdysi prohlásil: „Co slyším, to zapomenu. Co vidím, si pamatuji. Co si vyzkouším, tomu rozumím“ cituje pan Kříž, jednatel společnosti MERKUR TOYS s.r.o.,

  • 18.8.2020
Jabloň u Lidmanů z Machova soutěží o titul Strom roku

Jabloň u Lidmanů z Machova soutěží o titul Strom roku

Jedním z dvanácti finalistů ankety Strom roku České republiky 2020 je jabloň u Lidmanů, která roste v Machově. Jediný ovocný strom v letošním finále byl nominován Místní akční skupinou Stolové hory s podporou městyse Machova, Penzionu a restaurace U Lidmanů, zdejší školy i místních zahrádkářů. Momentálně lidé mohou hlasovat pro svého favorita, přičemž vítěz bude známý 20. října.

  • 4.8.2020
Křest Sálu Richarda Vyškovského v Muzeu papírových modelů

Křest Sálu Richarda Vyškovského v Muzeu papírových modelů

V sobotu 18. 7. 2020 proběhl v Muzeu papírových modelů v Polici nad Metují křest Sálu Richarda Vyškovského. Nucenou pauzu, způsobenou pandemickou situací v ČR, využilo Muzeum papírových modelů k rozšíření expozice. „Rozšíření expozice bylo v plánu na podzim. A tak jsme ho vzhledem k nastalé situaci jen trochu urychlili. Tady určitě patří poděkování všem, kteří nám byli s posunem termínu ochotni vyjít vstříc, “ říká ředitel Muzea Pavel Frydrych.

  • 20.7.2020
Otevřené kostely tzv. broumovské skupiny

Otevřené kostely tzv. broumovské skupiny

Pokud byste rádi navštívili kostely tzv. broumovské skupiny, pak vězte, že máte během léta zcela výjimečnou příležitost! Většina těchto sakrálních památek bude otevřena v rámci několika akcí.

  • 1.7.2020
Výstava Národní geoparky ČR v Hradci Králové

Výstava Národní geoparky ČR v Hradci Králové

Putovní výstavu Národní geoparky ČR, přehledně prezentující specifika jednotlivých českých národních geoparků, můžete v období od 18. 6. do 1. 7. 2020 shlédnout ve vstupní hale Krajského úřadu

  • 18.6.2020
Pozorování hnízdění sokola stěhovavého v Teplických skalách

Pozorování hnízdění sokola stěhovavého v Teplických skalách

Agentura ochrany přírody a krajiny připravila v následujících čtyřech víkendech pro návštěvníky národní přírodní rezervace Adršpašsko-teplické skály pozorování hnízdících sokolů stěhovavých pomocí stativového dalekohledu. "Na soboty a neděle 23. - 24.

  • 23.5.2020
Pátrací hra Skryté příběhy nově na Broumovsku

Pátrací hra Skryté příběhy nově na Broumovsku

Společnost pro destinační management Broumovska o.p.s. pro vás připravila velkolepou novinku – jedinečnou pátrací hru pod názvem Skryté příběhy. V pátrací venkovní hře na vás čeká nejedno překvapení a spousta

  • 13.5.2020

Naši partneři

Ministerstvo pro místní rozvoj
CzechTourism
Kudyznudy.cz
Český systém kvality služeb
KHK
Asociace regionálních značek
DSO Broumovsko
DSO Policko
Město Broumov
Město Teplice nad Metují
CHKO Broumovsko
Agentura pro rozvoj Broumovska
VKCB
Maiwaldova akademie
Hobra Školník
Tiskárna Broumov
Centrum Walzel
Hotel Zámeček Janovičky
Hotel Orlík
Důl Jan Šverma
Měděný důl Bohumír
Hornický skanzen Žacléř
Grosshof Golf Club
Baroque U Tří růží
Bischofstein - Dvůr pod skalami
Sztolnie Walimskie
Zamek Grodno
Pixman
Apartmány Ve mlýně
U Lidmanů

Tipy z katalogu

Teplické skály

Teplické skály

Vydejte se na výlet teplickým skalním labyrintem, který místy doslova bere dech. Než stanete v centru Teplických skal, pod monumentální hradbou Chrámových stěn, projdete dlouhou Vstupní roklí. Skály po obou stranách rokle budou stále příkřejší, vyšší, nedostupnější… Nakonec se údolí sevře v úzké nehostinné soutěsky. Ty musely být v minulém století na několika místech rozšířeny – tak nepřístupné teplické skalní město bylo. Za soutěskami Skalního a Chrámového náměstí se skály opět otevřou, zavoní Krakonošova zahrada a opět uvidíte slunce. Jste pod Chrámovými stěnami. Pokračujete po okraji skalního města a hlubokými soutěskami Sibiře okruh uzavřete. Při cestě zpět můžete ještě vystoupat po příkrých schodech na zříceninu skalního hradu Střmen. Obejít celý turistický okruh je přeci jen náročnější výlet, zážitek z divokých přírodních partií si ale odnesou všichni bez rozdílu věku.

Adršpašské skály

Adršpašské skály

Ohromující divokost adršpašského skalního města překvapí každého. Tisíce skalních věží, hluboké rokle, exponované vyhlídky na skalních srázech, úzké průchody mezi chladnými stěnami, jezírka a vodopády… Prohlídkový okruh vás provede nejkrásnějšími místy skalního města. Nedaleko skal, v adršpašském zámku naleznete oázu klidu s expozicí, horolezeckým muzeem, únikovou hrou, kavárnou a informačním centrem. Nad zámkem, na okraji Adršpašských skal můžete navštívit Starozámecký vrch se zříceninou hradu. Vystoupat můžete i na nedaleký Křížový vrch s krásnou vyhlídkou na panorama skal a vzdálené Krkonoše.

Klášter Broumov

Klášter Broumov

Impozantní barokní komplex broumovského kláštera na vás dýchne bohatou historií a můžete tu s přehledem strávit celý den. Na celoročně přístupný prohlídkový okruh této národní kulturní památky můžete vyrazit i s dětmi. Společně nahlédnete za mohutné klášterní zdi, které ukrývají unikátní kopii Turínského plátna, vzácně dochovanou klášterní knihovnu nebo bohatě zdobený kostel sv. Vojtěcha. Na zvídavé návštěvníky čeká Dětská galerie Lapidárium nebo středověká klášterní písárna s interaktivními prohlídkami. Ve volně přístupné klášterní zahradě si odpočinete pod košatým staletým dubem, prozkoumáte moderní umění v Galerii Dům a prohlédnete si funkční historický kuželník. V klášterní kavárně vás potěší výborná káva, moderní gastronomii okusíte v klášterní restauraci. A pokud se vám nebude chtít jinam, v renovovaných mnišských celách klášterního Domu hostů můžete na noc složit svou hlavu.