Kulturní akce na Broumovsku

Vyberte si z bohatého programu kulturních a sportovních akcí v broumovském regionu

Kulturní akce na Broumovsku
Knihovny benediktinských klášterů

Knihovny benediktinských klášterů

Výstava je jedním z výstupů výzkumného úkolu "Brána moudrosti otevřená", který řeší Katedra pomocných věd historických a archivnictví Filozofické fakulty Univerzity Karlovy ve spolupráci s Moravskou zemskou knihovnou v Brně a Fakultou restaurování Univerzity Pardubice se sídlem v Litomyšli. Její premiéra se uskutečnila v roce 2019 paralelně v klášterech v Broumově a Rajhradu.

 • 1.10.2020
 • VýstavaVýstava
Výstava upomínkového skla

Výstava upomínkového skla

Ze sbírek šesti soukromých sběratelů byla Institutem regionální paměti sestavena výstava více než tří set kusů skleněných a porcelánových suvenýrů. Jedná se o zcela unikátní regionální expozici, jaká doposud

 • 1.10.2020
 • VýstavaVýstava
Tajemství barokních kostelů na Broumovsku

Tajemství barokních kostelů na Broumovsku

Muzeum Náchodska srdečně zve na přednášku Zdeňka Zahradníka se světelnými obrazy, divadelními prvky a závěrečnou hypotézou. Architektonickému stylu Kiliána Ignáce Dientzenhofera jsou často přisuzovány principy numerologie, katolické symboliky i židovské kabaly, dokonce se mluví o tajném „Santiniho jazyku“. Zajímá vás, zda nevložil tento architekt do barokních kostelů tzv. broumovské skupiny navzdory opatovi broumovského kláštera nějaké vyšší tajné poselství? Přijďte ve středu 30. září 2020 v 17.30 hod. do Pellyho domů v Polici nad Metují a dozvíte se mnohem více. Vstupné na přednášku činí 80 Kč a místa si můžete už nyní rezervovat v Informačním centru v Polici nad Metují.

 • 30.9.2020
 • BesedaBeseda
Večerní meditace

Večerní meditace

Třicetiminutové ztišení se zkušeným průvodcem meditací, doplněné o povídání, čtení a případné dotazy.

 • 28.9.2020
 • SportSport
Svatováclavské slavnosti

Svatováclavské slavnosti

Svatý Václav přijede na Mírové náměstí v Broumově dne 28. 9. 2020. Centrum města ožije jarmarkem, dřevěnými kolotoči a hudebním programem.

 • 28.9.2020
 • Jarmarky a trhyJarmarky a trhy
Výstava 40 let speleologie na Broumovsku

Výstava 40 let speleologie na Broumovsku

Česká speleologická společnost - základní organizace 5-03 Broumov a informační centrum Broumov Vás srdečně zvou na výstavu fotografií a dokumentačních materiálů z výsledků 40 let speleologických výzkumů, dokumentace a monitoringu v pseudokrasových terénech na Broumovsku.

 • 27.9.2020
 • VýstavaVýstava
Katovská třicítka

Katovská třicítka

Město Stárkov pořádá 43. ročník turistického pochodu pod záštitou hejtmana Královéhradeckého kraje Jiřího Štěpána

 • 26.9.2020
Schwantner - sochař severovýchodního pohraničí

Schwantner - sochař severovýchodního pohraničí

Pozvánka na výstavu díla trutnovského sochaře Emila Schwantnera realizovaného ve veřejném prostoru, uspořádaná při příležitosti výročí 130 let od autorova narození. Komentované prohlídky výstavy lze objednat na tel.: +420 777 159 352 nebo e-mailem na: petr.bergmann@volny.cz

 • 26.9.2020
 • VýstavaVýstava
Farmářské trhy Zámek Adršpach

Farmářské trhy Zámek Adršpach

Zámek Adršpach Vás srdečně zve na třetí farmářské trhy, které se budou konat v neděli 20. 9. od 11:00 do 16:00. Těšit se můžete na zeleninu, sýry, klobásky, trdelník, medovinu, bylinné sirupy, džemy, ale i řemeslné výrobky.

 • 20.9.2020
 • Jarmarky a trhyJarmarky a trhy
300 let hostince Krčma

300 let hostince Krčma

Kulturně společenské odpoledne s hudbou, kolotočem pro děti, dobrým jídlem a pitím.

 • 19.9.2020
Teplicko-adršpašská 33

Teplicko-adršpašská 33

Letošní TEPLICKO-ADRŠPAŠSKÁ 33 se bude konat 19. 9. 2020 již po jednatřicáté, a to i nadále pod taktovkou současného organizátora Spolku Radost z.s.

 • 19.9.2020
 • SportSport
Jeden svět

Jeden svět

Devátý ročník festivalu dokumentárních filmů o lidských právech proběhne v Kolárově divadle v náhradním termínu 19. až 20. září 2020. Během dvou festivalových dnů bude promítnuto osm filmů, včetně oceňovaných snímků Země medu, Pro Samu a Autoportrét nebo českých dokumentů Psí láska a Žal žen. Projekce doplní debaty, farmářská burza, výstava nebo festivalová kavárna.

 • 19.9.2020
 • BesedaBeseda
 • KinoKino
Čarodějky v kuchyni

Čarodějky v kuchyni

Co se stane, když osud svede dvě zralé ženy, které se dlouhá léta nenávidí, do televizní kuchařské šou?

 • 18.9.2020
 • DivadloDivadlo

Mohlo by vás zajímat z kultury

Teplické skály

Teplické skály

Vydejte se na výlet teplickým skalním labyrintem, který místy doslova bere dech. Než stanete v centru Teplických skal, pod monumentální hradbou Chrámových stěn, projdete dlouhou Vstupní roklí. Skály po obou stranách rokle budou stále příkřejší, vyšší, nedostupnější… Nakonec se údolí sevře v úzké nehostinné soutěsky. Ty musely být v minulém století na několika místech rozšířeny – tak nepřístupné teplické skalní město bylo. Za soutěskami Skalního a Chrámového náměstí se skály opět otevřou, zavoní Krakonošova zahrada a opět uvidíte slunce. Jste pod Chrámovými stěnami. Pokračujete po okraji skalního města a hlubokými soutěskami Sibiře okruh uzavřete. Při cestě zpět můžete ještě vystoupat po příkrých schodech na zříceninu skalního hradu Střmen. Obejít celý turistický okruh je přeci jen náročnější výlet, zážitek z divokých přírodních partií si ale odnesou všichni bez rozdílu věku.

Adršpašské skály

Adršpašské skály

Ohromující divokost adršpašského skalního města překvapí každého. Tisíce skalních věží, hluboké rokle, exponované vyhlídky na skalních srázech, úzké průchody mezi chladnými stěnami, jezírka a vodopády… Prohlídkový okruh vás provede nejkrásnějšími místy skalního města. Nedaleko skal, v adršpašském zámku naleznete oázu klidu s expozicí, horolezeckým muzeem, únikovou hrou, kavárnou a informačním centrem. Nad zámkem, na okraji Adršpašských skal můžete navštívit Starozámecký vrch se zříceninou hradu. Vystoupat můžete i na nedaleký Křížový vrch s krásnou vyhlídkou na panorama skal a vzdálené Krkonoše.

Klášter Broumov

Klášter Broumov

Impozantní barokní komplex broumovského kláštera na vás dýchne bohatou historií a můžete tu s přehledem strávit celý den. Na celoročně přístupný prohlídkový okruh této národní kulturní památky můžete vyrazit i s dětmi. Společně nahlédnete za mohutné klášterní zdi, které ukrývají unikátní kopii Turínského plátna, vzácně dochovanou klášterní knihovnu nebo bohatě zdobený kostel sv. Vojtěcha. Na zvídavé návštěvníky čeká Dětská galerie Lapidárium nebo středověká klášterní písárna s interaktivními prohlídkami. Ve volně přístupné klášterní zahradě si odpočinete pod košatým staletým dubem, prozkoumáte moderní umění v Galerii Dům a prohlédnete si funkční historický kuželník. V klášterní kavárně vás potěší výborná káva, moderní gastronomii okusíte v klášterní restauraci. A pokud se vám nebude chtít jinam, v renovovaných mnišských celách klášterního Domu hostů můžete na noc složit svou hlavu.