Kulturní akce na Broumovsku

Vyberte si z bohatého programu kulturních a sportovních akcí v broumovském regionu

Kulturní akce na Broumovsku
Teplicko-adršpašská 33

Teplicko-adršpašská 33

Letošní TEPLICKO-ADRŠPAŠSKÁ 33 se bude konat 18. 9. 2021 již po dvaatřicáté, a to i nadále pod taktovkou současného organizátora Spolku Radost z.s.

 • 18.9.2021
 • SportSport
Rallye Sudety 2021

Rallye Sudety 2021

Jeden z nejstarších, nejtěžších, nejdelších, nejtechničtějších, nejobávanějších a nejpěknějších MTB maratonů u nás.

 • 11.9.2021
 • SportSport
Běh Teplickými skalami

Běh Teplickými skalami

V neděli 29. 8. 2021 se poběží další ročník Běhu Teplickými skalami. Tento veřejný terénní běh se uskutečnil poprvé při příležitosti obnoveného Horolezeckého filmového festivalu v Teplicích nad Metují v srpnu

 • 29.8.2021
 • SportSport
Mezinárodní horolezecký filmový festival

Mezinárodní horolezecký filmový festival

Mezinárodní horolezecký filmový festival (MHFF) je soutěžní přehlídka profesionálních a amatérských filmů z celého světa s horolezeckou i jinou sportovní tématikou. Tento festival má v Teplicích nad Metují dlouholetou tradici a těší se velké oblibě, jak u českých tak zahraničních návštěvníků, kteří našli zalíbení v extrémních sportech, a to zejména v těch, které se provozují ve volné přírodě. Termín festivalu se postupem času ustálil na posledním srpnovém víkendu a dělá tak pomyslnou tečku za dvěma měsíci prázdnin.

 • 26.8.2021
 • BesedaBeseda
 • KinoKino
 • SportSport
Kupkolo.cz MTB Trilogy 2021

Kupkolo.cz MTB Trilogy 2021

10. ročník MTB Trilogy - etapového závodu horských kol a enduro. MTB Trilogy je etapový závod horských kol a enduro, který provede závodníky jedinečnou krajinou Broumovska na pomezí Čech a Polska. Centrem závodu jsou Teplice nad Metují, v jejichž parku se nachází starty a cíle jednotlivých etap i vlastní zázemí závodu, včetně stravování. V roce 2021 se závodníci mohou těšit na prolog a čtyři charakterově zcela odlišné etapy. Pro všechny etapy je typický náročný profil tratě a velké množství singltreků a jen nutné minimum silničních úseků. Od letoška pětidenní MTB Trilogy je výzvou pro všechny opravdové bikery, kteří se nebojí vystoupit z komfortní zóny a chtějí se nechat prověřit po všech stránkách.

 • 2.7.2021
 • SportSport
Běh na Hvězdu

Běh na Hvězdu

Závod do vrchu na 8, 9 km pro muže a 5 km pro ženy s převýšením 350 m, který je součástí Českého poháru v běhu do vrchu.

 • 27.6.2021
Broumovská kytara

Broumovská kytara

Původní 24. ročník legendárního východočeského festivalu Broumovská kytara 2020 se přesouvá na nový termín 19. 6. 2021! Potvrzení první hosté festivalu 19. 6. 2021: Vypsaná fiXa, Hentai Corporation, Prago Union,

 • 19.6.2021
 • KoncertKoncert
Hračky, aneb také jste to našli pod stromečkem?

Hračky, aneb také jste to našli pod stromečkem?

Muzeum Náchodska připravilo výstavu, kterou chce připomenout vánoční svátky mnoha domácností v nepříliš vzdálené minulosti. Vystaveny budou retro hračky hlavně z období 70. a 80. let minulého století a zhlédnout je bude možné ve staré škole Dřevěnce v Polici nad Metují od 4. 12. 2020 do 31. 1. 2021.

 • 4.12.2020
 • VýstavaVýstava
Ukončení II. světové války

Ukončení II. světové války

Muzeum papírových modelů připravilo další z výstav, které se odehrávají přímo v expozici Muzea. V minulosti Muzeum představovalo spíše jednotlivé autory / konstruktéry papírových modelů nebo výrazné postavy mezi modeláři. Za všechny lze vzpomenout Ladislava Badalce či Milana Weinera z konstruktérů, nebo Zdeňka „Teo“ Smaženku a Michala Kavaliera z modelářů.

 • 5.9.2020
 • VýstavaVýstava

Mohlo by vás zajímat z kultury

Teplické skály

Teplické skály

Vydejte se na výlet teplickým skalním labyrintem, který místy doslova bere dech. Než stanete v centru Teplických skal, pod monumentální hradbou Chrámových stěn, projdete dlouhou Vstupní roklí. Skály po obou stranách rokle budou stále příkřejší, vyšší, nedostupnější… Nakonec se údolí sevře v úzké nehostinné soutěsky. Ty musely být v minulém století na několika místech rozšířeny – tak nepřístupné teplické skalní město bylo. Za soutěskami Skalního a Chrámového náměstí se skály opět otevřou, zavoní Krakonošova zahrada a opět uvidíte slunce. Jste pod Chrámovými stěnami. Pokračujete po okraji skalního města a hlubokými soutěskami Sibiře okruh uzavřete. Při cestě zpět můžete ještě vystoupat po příkrých schodech na zříceninu skalního hradu Střmen. Obejít celý turistický okruh je přeci jen náročnější výlet, zážitek z divokých přírodních partií si ale odnesou všichni bez rozdílu věku.

Adršpašské skály

Adršpašské skály

Ohromující divokost adršpašského skalního města překvapí každého. Tisíce skalních věží, hluboké rokle, exponované vyhlídky na skalních srázech, úzké průchody mezi chladnými stěnami, jezírka a vodopády… Prohlídkový okruh vás provede nejkrásnějšími místy skalního města. Nedaleko skal, v adršpašském zámku naleznete oázu klidu s expozicí, horolezeckým muzeem, únikovou hrou, kavárnou a informačním centrem. Nad zámkem, na okraji Adršpašských skal můžete navštívit Starozámecký vrch se zříceninou hradu. Vystoupat můžete i na nedaleký Křížový vrch s krásnou vyhlídkou na panorama skal a vzdálené Krkonoše.

Klášter Broumov

Klášter Broumov

Impozantní barokní komplex broumovského kláštera na vás dýchne bohatou historií a můžete tu s přehledem strávit celý den. Na celoročně přístupný prohlídkový okruh této národní kulturní památky můžete vyrazit i s dětmi. Společně nahlédnete za mohutné klášterní zdi, které ukrývají unikátní kopii Turínského plátna, vzácně dochovanou klášterní knihovnu nebo bohatě zdobený kostel sv. Vojtěcha. Na zvídavé návštěvníky čeká Dětská galerie Lapidárium nebo středověká klášterní písárna s interaktivními prohlídkami. Ve volně přístupné klášterní zahradě si odpočinete pod košatým staletým dubem, prozkoumáte moderní umění v Galerii Dům a prohlédnete si funkční historický kuželník. V klášterní kavárně vás potěší výborná káva, moderní gastronomii okusíte v klášterní restauraci. A pokud se vám nebude chtít jinam, v renovovaných mnišských celách klášterního Domu hostů můžete na noc složit svou hlavu.