Informační bulletin

Bulletin 01 - 2022

Bulletin 01 - 2022

Naplánujte si dovolenou na Broumovsku a nechte se inspirovat našimi turistickými novinkami k návštěvě těch nejkrásnějších míst.

Bulletin 02 - 2021

Bulletin 02 - 2021

Majestátní krása pískovcových skal, architektonické barokní skvosty, rodinné skiareály, upravené běžkařské trasy a mnoho možností zimních pěších výletů, které můžete  spojit s ochutnávkou v místních vyhlášených restauracích nebo návštěvou netradičních kulturních akcí. Broumovsko vás bude bavit po celý rok.

Bulletin 01 - 2021

Bulletin 01 - 2021

Život nás všech se pomalu vrací k běžnému rytmu, na jaký jsme byli zvyklí před začátkem koronavirové pandemie. Alespoň to tak vypadá... A my se těšíme, že pozdní jaro a letní sezona přivedou na Broumovsko opět řadu hostů, turistů, obdivovatelů přírodních krás a milovníků historických a kulturních památek. Stejně jako vy, i my se chystáme na „normální život” u nás na Broumovsku.

Bulletin 04 - 2020

Bulletin 04 - 2020

Léto již předalo žezlo podzimu, avšak turistická sezóna rozhodně není u konce. Babí léto vybízí k pobytu na Broumovsku, kde můžete i nyní podniknout bezpočet výletů do přírody i po zdejších barokních skvostech. V dalším vydání informačního bulletinu vám přinášíme ohlédnutí za uplynulým létem, tipy na výlety po Broumovsku a jeho blízkém okolí, novinky z regionu i pozvánky na řadu zajímavých akcí, výstav a setkání. I přes složitou situaci panující nejen v cestovním ruchu se podařilo uskutečnit řadu tradičních akcí a festivalů, jakými jsou MTB Trilogy, Malé letní divadlení, Za poklady Broumovska, Mezinárodní horolezecký filmový festival, Teplicko-adršpašská 33 nebo Specialized Rallye Sudety. Zúčastnili jsme se mnohých setkání, během kterých jsme se vzájemně informovali nejen o probíhajících aktivitách, ale i budoucích cílech. Čeká nás ještě mnoho zajímavých projektů i událostí.
Využijte možnosti si po hektickém létě užít klidnější dny a přijeďte na Broumovsko – místo stvořené pro relaxaci i aktivní odpočinek.

Bulletin 03 - 2020

Bulletin 03 - 2020

Hlavní turistická sezóna právě začíná a my jsme opravdu rádi, že vás můžeme po uvolnění většiny koronavirových opatření přivítat u nás na Broumovsku! V tomto vydání informačního bulletinu přinášíme tipy na výlety po regionu i za jeho hranici. Nechte se inspirovat a vyrazte třeba po zříceninách hradů v polském příhraničí nebo do okolí Adršpašských skal. Poznejte všechny kouty regionu - ať už běžným způsobem, nebo prostřednictvím několika geolokačních her. Přijměte pozvání na kulturní a sportovní akce, které se v letních měsících na Broumovsku uskuteční. Nebudou chybět tradiční hudební a divadelní festivaly, mnohé výstavy, geoturistické exkurze i cyklistické a koloběžkové závody. Ať už se chystáte strávit volné dny aktivně, nebo plánujete výhradně odpočívat, užijte si vytouženou dovolenou a všudypřítomný boží klid. 

Bulletin 02 - 2020

Bulletin 02 - 2020

Jaro klepe na dveře a Broumovsko se začíná pomalu zahalovat do jemných pastelových tónů. Přijeďte a objevte Broumovsko v celé jeho kráse. Hoďte za hlavu starosti všedních dnů a ponořte se do tajů pohádkového koutu naší země. Zvolněte, nalaďte se a nechte se unášet. Broumovsko bude pro vás balzámem na duši a lékem na všechny neduhy moderní doby. Udělejte si čas na sebe a své blízké, odpočiňte si a načerpejte energii v podmanivé přírodě i v prostorách kláštera. Naplánujte si svůj výlet a poznejte, co znamená zažít boží klid ve skalách, lesích a v horách regionu Broumovsko.

Bulletin 01 - 2020

Bulletin 01 - 2020

Pohádková zákoutí třpytivých skal, návštěvy turistických míst otevřených po celý rok, lahodné regionální produkty, zatím nedoceněné přírodní zajímavosti a laskavé prostředí. Přijměte naše pozvání do ledového království našeho kraje nebo do útulných muzeí plných exponátů, které jinde nenajdete. To vše vám kraj pískovcových skal nabízí nejen v zimním období. Zkrátka u nás se nudit nebudete.

Bulletin 04 - 2019

Bulletin 04 - 2019

Zimní měsíce jsou kouzelné. Procházka přírodou a rozhled do okolí zaujmou jak dospěláky, tak děti. Jemně ojíněné stromy, omrzlá tráva, ranní mlhy a mrazivý vzduch. To vše k zimním měsícům patří. Region Broumovsko nabízí mnoho atraktivit. Skalní města, klášter v Broumově, muzea i farmy jsou otevřeny celoročně. Dokonce po předešlé rezervaci je možné si prohlédnout měděný Důl Bohumír. Pokud sněží nebo prší, je možné si jít zahrát bowling, navštívit vnitřní horolezecké stěny, jít si zaplavat anebo si jen vychutnat lahodnou místní kuchyni a odpočívat doma, nebo v pohodlném pokojíku místních ubytovatelů. Možností je spousta, stačí si jen vybrat.

Bulletin 03 - 2019

Bulletin 03 - 2019

Léto je v plném proudu a příroda regionu Broumovsko láká na skvělé procházky, krásně zelené stromy poskytují stín a z lesních pěšin je vidět borůvčí. Při pohledu do oblak můžeme spatřit sokola i čápa. Zanedlouho se léto přehoupne a bude tu podzim. Listy se zbarví nádhernými barvami a náš region bude občas zahalen v mlze, která se pomalu bude rozplývat a sociální sítě zasytí jedinečné fotografie. Užívejte každý den – a prožijte Broumovsko!

Bulletin 02 - 2019

Bulletin 02 - 2019

Připravte se na příjemné procházky rozkvetlou krajinou Broumovska. V jarním vydání elektronického bulletinu najdete spoustu tipů kam vyrazit. Nádherné cyklotrasy a pěší trasy nabízí nespočetné a jedinečné výhledy do okolí. Poznejte i zajímavosti našich sousedů, třeba tím, že si projdete starou trasu sv. Jakuba. Letos jsme se účastnili několika veletrhů a můžeme říci, že poptávka po našem regionu je vysoká a toho si ceníme. Kulturní program regionu je opravdu nabitý, stačí si jen vybrat.

Bulletin 01 - 2019

Bulletin 01 - 2019

Zimní měsíce jsou v plném proudu a my vám přinášíme zimní vydání elektronického bulletinu Broumovska. Vyrazte na upravované běžkařské tratě do všech koutů kraje pískovcových skal a barokních památek, užijte si lyžařských areálů a pěších výletů s malebnými výhledy do zimní krajiny, navštivte farmy a restaurace s regionálními produkty nebo zhlédněte nové propagační videospoty Broumova, užijte si quest a soutěžte při prohlídce Teplických skal.

Bulletin 04 - 2018

Bulletin 04 - 2018

Adventní a vánoční čas je za dveřmi a my vám přinášíme další vydání bulletinu Broumovska. V podzimních měsících jsme intenzivně pracovali na nových strategiích cestovního ruchu a Geoparku Broumovska, rozvíjeli produkt Skalních měst, zúčastnili se veletrhu Sport and Life v Brně a v Broumově diskutovali o hrdinství a odvaze v rámci 5. broumovských diskuzí. V období adventu a vánočních svátků vás zveme na adventní trhy, koncerty, výstavy a další akce pro děti i dospělé. Vyrazte na běžky Okolo Hejšoviny nebo do Machova, na pěší výlet do Teplických skal nebo do Národního Geoparku Broumovsko.

Bulletin 03 - 2018

Bulletin 03 - 2018

Přinášíme vám další vydání bulletinu destinace Broumovska. Hlavní turistická sezóna je pomalu za námi a my se těšíme, že jsme zde viděli turisty ze všech koutů republiky i ze zahraniční. Kromě pěších a cyklovýletů si užili také tradičních festivalů - Malého letního divadelní, hudebního festivalu za Poklady Broumovska a Mezinárodního horolezeckého filmového festivalu v Teplicích nad Metují. V létě se uskutečnila také premiéra divadelní hry o Emerichu Rathovi. Kdo ji nestihl, může to dohnat v září, kdy se konají reprízy.

Bulletin 02 - 2018

Bulletin 02 - 2018

Vyrazte na své dovolené nejen na výlety, ale také za kulturou a sportem. Užijte si léto a vyrazte na zajímavé akce regionu Broumovsko. Program je opravdu plný a jedinečný. V programu najdete i spoustu tradičních akcí. 

Bulletin 01 - 2018

Bulletin 01 - 2018

Přinášíme vám zimní vydání informačního bulletinu destinace Broumovska. Ačkoliv se nacházíme v klidnější části turistické sezóny celého regionu, na Broumovsku je pořád co dělat. Zalyžujte si v některém ze skiareálů regionu, vyrazte na běžky nebo se pěšky vydejte k jednomu z přírodních unikátů regionu, k šonovské sopce. Na podzim roku 2017 se region stal v pořadí devátým národním geoparkem a my máme radost, že společně s polskými partnery LOT Valbřišsko a Gmina Radkov můžeme rozvíjet a realizovat aktivity v rámci projektu „Rozvoj Geoturistiky v regionu Středních Sudet“. Zimní měsíce jsou v oblasti destinačního managementu ve znamení veletrhů a přípravy další sezóny. Jsme rádi, že nejen my, ale také naši partneři pro vás chystají novinky a jedinečné kulturní či gastronomické akce. Ať už je to gastrovečer s Romanem Paulusem v Centru Walzel, novinky v Dole Bohumír, pestrý program broumovského kláštera, Muzeum papírových modelů v Polici nad Metují, nabídka Teplických skal nebo možnost odpočinku ve Wellness hotelu Veba… Přijměte pozvání také do Stárkova, jenž je součástí CHKO Broumovsko. Najdete tu nejen Křížovou cestu a krásné roubenky, ale vydat se můžete třeba na Vysák nebo do Mlýnu Dřevíček. Přejeme Vám třpytivé zimní dny plné slunce a těšíme se s vámi na viděnou v brzkém jaře.

Léto na Broumovsku

Chcete zažít léto v kraji pískovcových skal a barokních památek? Na plánování letní dovolené je teď ten správný čas. Rezervujte si ubytování podle vašich představ.

Pokračovat

Tipy z katalogu

Teplické skály

Teplické skály

Vydejte se na výlet teplickým skalním labyrintem, který místy doslova bere dech. Než stanete v centru Teplických skal, pod monumentální hradbou Chrámových stěn, projdete dlouhou Vstupní roklí. Skály po obou stranách rokle budou stále příkřejší, vyšší, nedostupnější… Nakonec se údolí sevře v úzké nehostinné soutěsky. Ty musely být v minulém století na několika místech rozšířeny – tak nepřístupné teplické skalní město bylo. Za soutěskami Skalního a Chrámového náměstí se skály opět otevřou, zavoní Krakonošova zahrada a opět uvidíte slunce. Jste pod Chrámovými stěnami. Pokračujete po okraji skalního města a hlubokými soutěskami Sibiře okruh uzavřete. Při cestě zpět můžete ještě vystoupat po příkrých schodech na zříceninu skalního hradu Střmen. Obejít celý turistický okruh je přeci jen náročnější výlet, zážitek z divokých přírodních partií si ale odnesou všichni bez rozdílu věku.

Adršpašské skály

Adršpašské skály

Ohromující divokost adršpašského skalního města překvapí každého. Tisíce skalních věží, hluboké rokle, exponované vyhlídky na skalních srázech, úzké průchody mezi chladnými stěnami, jezírka a vodopády… Prohlídkový okruh vás provede nejkrásnějšími místy skalního města. Nedaleko skal, v adršpašském zámku naleznete oázu klidu s expozicí, horolezeckým muzeem, únikovou hrou, kavárnou a informačním centrem. Nad zámkem, na okraji Adršpašských skal můžete navštívit Starozámecký vrch se zříceninou hradu. Vystoupat můžete i na nedaleký Křížový vrch s krásnou vyhlídkou na panorama skal a vzdálené Krkonoše.