Web: www.merkurpolice.cz
GPS souřadnice:
50°32'6,914"N
16°13'56,246"E

Muzeum stavebnice Merkur

Dovolujeme si Vás pozvat do Muzea stavebnice Merkur, které naleznete v Polici nad Metují. Stavebnice Merkur je nerozlučně spjatá s tímto městem, kde se od svého vzniku vyráběla. V roce 2020 firma slavila sté výročí od svého založení.

Roku 2021 byla zahájena komplexní přestavba expozice Muzea. V probíhající první etapě došlo ke zrenovování recepce podle konceptu architekta Zdeňka Rychtaříka. V budoucnu bude tento moderní, čistý styl použit ve všech prostorách Muzea. Nově je v Muzeu otevřena putovní expozice dřevěných hraček Woody s oblíbenými vláčkodráhami a pro menší děti tu je připravena herna s dřevěnými kostkami. Větší děti jistě potěší dílnička stavebnice Merkur. Od srpna 2021 je otevřena nová expozice důlní a těžební techniky v zrekonstruovaných sklepních prostorech. Pro příznivce modelové železnice je v Muzeu připravené velké klasické kolejiště Merkur a sbírka vláčků Merkur.

V Muzeu můžete spatřit repliku čočkostroje postaveného z Merkuru, na kterém profesor Wichterle odlil první hydrogelové kontaktní čočky. Další ukázkou toho, že Merkur není pouze hračka, je robot postavený týmem studentů z Litomyšle, který se svým projektem vyhrál v USA titul mistrů světa v robotice. V Muzeu stavebnice Merkur nalezneme i ikonické stavby jako je např. londýnský Tower Bridge, hrad Karlštejn či vysílač Ještěd. Největším lákadlem však asi zůstává Ocelové město postavené podle románu Julese Verna panem stavitelem Jiřím Mládkem.

Vyhledat místo
Interaktivní mapa