Turistické noviny Broumovska

Letní.Broumovsko 2021

Letní.Broumovsko 2021

O tom, jak prožíváme svět, co se nám děje a především, jak to čteme a co z toho vyvozujeme, rozhodujeme sami. Abychom tedy pochopili svět kolem nás, měli bychom začít u sebe sama. Mít čas se poznávat, mít k sobě dobrý vztah. Klást si otázky: kdo jsem, kdo bych mohl být, kdo bych chtěl být a kdo bych měl být? O to více v době, která se kvůli epidemii vymknula z kloubů.

Zimní.Broumovsko 2020

Zimní.Broumovsko 2020

Na Broumovsku je boží klid. A atmosféru poklidu zažijete i na každoroční konferenci Broumovské diskuse. Nečekejte ovšem nudu, ale dny plné pronikavých myšlenek, bohatého programu a zajímavých hostů. K pocitu klidu přispívá inspirativní prostředí broumovského kláštera i velkorysý čas na debatu.

Letní.Broumovsko 2020

Letní.Broumovsko 2020

Živly. Věky utvářená krajina. Voda a vítr, které nekonečně dlouho a trpělivě
formovaly rokle a věže skalních měst, stěn, kuest a stolových hor. Písek a pískovec.
Tajemné pseudokrasové podzemí. Vulkanické Javoří hory a hřeben hor Jestřebích.
Fauna i flora od doby ledové do současnosti. Vzácné druhy zachované v chráněné
krajině. Nejen to je příroda Broumovska.

Zimní.Broumovsko 2019

Zimní.Broumovsko 2019

​Vítejte na Broumovsku! V regionu, který svým obyvatelům a návštěvníkům
nabízí nesčetné krásy. V regionu, který se pyšní osmisetletou historií, bohatým
architektonickým a kulturním dědictvím a přírodními unikáty. Impozantní pískovcové
skály a skalní města, množství skvostných barokních památek v čele s broumovským
a polickým klášterem, malebné obce Policka s roubenými chalupami, úrodná
broumovská kotlina sevřená věncem hor. A uprostřed ní město Broumov s řadou věží
a historických budov jako umělecké srdce zářící do kraje.

Letní.Broumovsko 2019

Letní.Broumovsko 2019

Málokterý kraj nabídne vnímavým návštěvníkům takové množství míst s krásnými
výhledy jako Broumovsko a Policko. Stolové hory, skalní města, divoký hřeben Stěn
nebo i majestátní Javoří hory – to jsou místa, kde nebe je náhle blíž a případné
starosti všedních dnů leží hluboko pod vámi…

Zimní.Broumovsko 2018

Zimní.Broumovsko 2018

Majestátná krása pískovcových skal, architektonické barokní skvosty, rodinné skiareály, běžkařské trasy a mnoho možností zimních pěších výletů, které můžete spojit s ochutnávkou v místních vyhlášených restauracích nebo návštěvou netradičních kulturních akcí. Broumovsko vás bude bavit po celý rok.

Letní.Broumovsko 2018

Letní.Broumovsko 2018

Vítejte u nás! V kraji pískovcových skal a barokních památek. V krajině, kde se snoubí jedinečné, divoké přírodní scenérie s krásou a majestátností kulturního dědictví. V krajině, kde si volné chvíle užijí rodiny s dětmi, vyznavači sportovních i kulturních zážitků, aktivní turisté i ti, kdo touží po odpočinku v krajině s neopakovatelným Géniem Loci.

Letní.Broumovsko 2017

Letní.Broumovsko 2017

Benediktinský klášter sv. Václava, Dřevěná škola roubenka, barokní Ivanitská poustevna, drobné sakrální památky, křížové cesty, skalní města v barokní krajině, broumovská skupina kostelů a scenérie přírodních krás, to je kulturní krajina Broumovska.

Zimní.Broumovsko 2016

Zimní.Broumovsko 2016

Zimní měsíce na Broumovsku jsou plné neopakovatelných přírodních scenérií skalních zákoutí a zasněžených kopců, na které dohlédnete například z vyhlídky na Ruprechtickém Špičáku. Nejvyšší vrchol regionu v Javořích horách není zdaleka jedinou atraktivitou lákající k navštívení.

Letní.Broumovsko 2016

Letní.Broumovsko 2016

V kraji pískovcových skal a barokních památek je krásně v každém ročním období. Jejich krásné scenérie se odráží v jezírkách, studánkách, hladinách řek nebo stékajících vodopádech. Pojďte s námi prozkoumat vodní živly Broumovska a nejen je. Vaši duši osvěží rozmanité turistické atraktivity. Ti, kteří se o ně starají, pro Vás každý rok připravují něco nového a zcela jistě zajímavého.

Zimní.Broumovsko 2015

Zimní.Broumovsko 2015

Pohádková zákoutí třpytivých skal, návštěvy turistických míst otevřených po celý rok, lahodné regionální produkty, zatím nedoceněné přírodní i kulturní zajímavosti a laskavé prostředí. To vše vám kraj pískovcových skal nabízí v zimním období.

Letní.Broumovsko 2015

Letní.Broumovsko 2015

Baví vás jedinečné kulturní zážitky? Rádi si vyrazíte na procházku nebo vyjížďku na kole? Anebo chcete poznávat historii? Letní Broumovsko nabízí program pro každého z vás a samozřejmě i pro vaše děti. Stačí si jen vybrat…

Zimní.Broumovsko 2014

Zimní.Broumovsko 2014

Zimní procházky přírodou i městy, skály pod třpytivou peřinou a neotřelé kulturní zážitky vám v zimním období nabízí region pískovcových skal a barokních památek

Letní.Broumovsko 2014

Letní.Broumovsko 2014

Další turistická sezóna připravila na Broumovsku mnoho nového pro všechny cílové skupiny turistů. Po celý rok funguje v areálu Veba a. s. jedinečná interaktivní výstava Play Broumovsko, otevřel se také zámek v Adršpachu a v zimě loňského roku byla zprovozněna tzv. „fabrika na zážitky“ v Meziměstí s názvem Centrum Walzel. Broumovsko má co nabídnout, stačí si jen vybrat, který zážitek je pro Vás ten pravý

Zimní.Broumovsko 2013

Zimní.Broumovsko 2013

Přijměte naše pozvání do ledového království přírody našeho kraje nebo do útulných muzeí plných exponátů, které jinde nenajdete. Zkrátka u nás se nebudete nudit za jakéhokoliv počasí. V tomto vydání novin vás o tom přesvědčíme několika zimními tipy.

Letní.Broumovsko 2013

Letní.Broumovsko 2013

Rok 2013 je na Broumovsku ve znamení oslav 800 let o příchodu Benediktinů do tohoto malebného kraje. Jejich příchod se datuje od předání darovací listiny krále Přemysla Otakara I. v roce 2013. Benediktini, nejstarší mnišský řád západního křesťanství, se zasloužili o rozvoj regionu a vytvoření unikátní kulturní krajiny. Vydejte se s námi na místa, která jsou protkána zajímavou historií spjatou nejen s řádem benediktinů.

Zimní.Broumovsko 2012

Zimní.Broumovsko 2012

I v zimě čeká na návštěvníky Broumovska spousta hezkých zážitků. Milovníci sportu si mohou užít skvělých běžeckých tratí nebo si zkusit pohyb na sněžnicích. Dobrodružství objevování můžete zažít i při zdánlivě obyčejných procházkách – třeba když narazíte na dosud neznámé zvířecí stopy ve sněhu. Nápovědu najdete na stránkách našich novin. A bude-li vám venku zima, máme pro vás několik tipů na to, jak a kde se zahřát.

Letní.Broumovsko 2012

Letní.Broumovsko 2012

Dovolená, která baví děti i dospělé! Broumovsko se tento slogan snaží bezezbytku naplnit. Každý rok proto v regionu přibývají nové aktivity, ať již kulturní či sportovní, turistické atrakce i zázemí vhodné pro rodiny s dětmi. V tomto vydání novin vám nabízíme hned několik tipů, jak čas s dětmi smysluplně strávit.

Zimní.Broumovsko 2011

Zimní.Broumovsko 2011

Region Broumovska je spojen s mnoha známými osobnostmi, které se zde narodily, žily, studovaly nebo do kraje jezdily za odpočinkem a zamilovaly si ho. K nejznámějším patří Alois Jirásek – oblíbený spisovatel v Broumově studoval v letech 1861 – 1867 a zdejší pobyt inspiroval některá jeho díla, Jan (Anastáz) Opasek – opat břevnovsko-broumovského kláštera a básník nebo Alois Rašín – první ministr financí Československé republiky jeden rok studoval na broumovském klášterním gymnáziu.

Letní.Broumovsko 2011

Letní.Broumovsko 2011

Broumovsko je malebnou krajinou hor a údolí, skal a roklí, mozaikou lesů a luk, pastvin a polí. Hluboko pod povrchem Polické křídové pánve proudí nejčistší voda. Je to krajina zabydlená a po staletí umně obhospodařovaná.

Zimní.Broumovsko 2010

Zimní.Broumovsko 2010

V zimním období nabízí Broumovsko širokou škálu sportovního vyžití v celém regionu. Na své si přijdou nejen milovníci sjezdového lyžování a běžkařských tras.

Letní.Broumovsko 2010

Letní.Broumovsko 2010

Poznejte Broumovsko z výšky. Shlédněte krásy krajiny z vyhlídek Broumovska. S tématem rozhlížení se po krajině z vyvýšeného místa jsou spojeny už samy počátky osídlení Broumovska. Samozřejmě pouze v romantickém podání pověsti. Podle ní měli němečtí kolonisté po namáhavé a strastiplné cestě vystoupat na místo, kde se dnes nachází asi nejznámější broumovská vyhlídka Hvězda. Oč nelogičtější, o to je to poeticky líbivější.

Zimní.Broumovsko 2009

Zimní.Broumovsko 2009

Vydejte se objevovat zajímavá místa našeho regionu! Každá oblast naší země je něčím výjimečná a mimořádná, chráněná krajinná oblast Broumovsko je unikátní prolínáním přírodních krás skalních měst, luk a pohoří s barokními památkami v krajině.

Podzim na Broumovsku

Naplánujte si svůj podzimní pobyt nebo prodloužený víkend.
Broumovsko nabízí pestrou paletu zážitků pro celou rodinu.

Pokračovat

Tipy z katalogu