Turistické noviny Broumovska

Letní.Broumovsko 2023

Letní.Broumovsko 2023

Blíží se léto, k němuž přes dva roky směřovala pozornost, energie, nápady, péče a očekávání mnoha tisíců lidí z regionu, republiky, polského pohraničí i dalších míst Evropy. Na konci června se rozhodne, zda se Evropským hlavním městem kultury 2028 stane Broumov, nebo České Budějovice. 

Zimní.Broumovsko 2022

Zimní.Broumovsko 2022

Vykročit, vědomě pokračovat svým tempem a být otevřený potkávat vše nové
a nečekané. Tvořit a sdílet bezpečný prostor, kde můžeme pečovat o sebe i své
okolí tak, aby v něm mohly růst a zelenat se živé komunity. Nebát se prozkoumat
a kultivovat své nitro. Taková je myšlenka tvořivého poutnictví. Jde o výzvu, která
stojí v základu kulturního a uměleckého programu přihlášky města Broumov a jeho
okolí na titul Evropské hlavní město kultury 2028.

Letní.Broumovsko 2022

Letní.Broumovsko 2022

​Často si říkáme, že už přece nemůže být hůře. A podobně často jsme překvapeni. Neříká se to lehko, ale běžné starosti s rychlostí doby doplnily další, pandemické nebo válečné. Stále se přizpůsobovat i zůstat aktivní v komunitě vyžaduje ohromnou sílu. Dlouhodobě ji má jen ten, kdo se stará také o sebe, svou energii, zdraví a duševní sílu i pohodu. A právě Broumovsko je místem, které tomu dává prostor.

Zimní.Broumovsko 2021

Zimní.Broumovsko 2021

Říká se, že doba kolem nás letí. Vše se zrychluje. A v mnohém to je pravda. Jenže co když nejlepší cestou, jak se posunout vpřed, je zastavit se? Třeba právě u nás na Broumovsku.

Letní.Broumovsko 2021

Letní.Broumovsko 2021

O tom, jak prožíváme svět, co se nám děje a především, jak to čteme a co z toho vyvozujeme, rozhodujeme sami. Abychom tedy pochopili svět kolem nás, měli bychom začít u sebe sama. Mít čas se poznávat, mít k sobě dobrý vztah. Klást si otázky: kdo jsem, kdo bych mohl být, kdo bych chtěl být a kdo bych měl být? O to více v době, která se kvůli epidemii vymknula z kloubů.

Zimní.Broumovsko 2020

Zimní.Broumovsko 2020

Na Broumovsku je boží klid. A atmosféru poklidu zažijete i na každoroční konferenci Broumovské diskuse. Nečekejte ovšem nudu, ale dny plné pronikavých myšlenek, bohatého programu a zajímavých hostů. K pocitu klidu přispívá inspirativní prostředí broumovského kláštera i velkorysý čas na debatu.

Letní.Broumovsko 2020

Letní.Broumovsko 2020

Živly. Věky utvářená krajina. Voda a vítr, které nekonečně dlouho a trpělivě
formovaly rokle a věže skalních měst, stěn, kuest a stolových hor. Písek a pískovec.
Tajemné pseudokrasové podzemí. Vulkanické Javoří hory a hřeben hor Jestřebích.
Fauna i flora od doby ledové do současnosti. Vzácné druhy zachované v chráněné
krajině. Nejen to je příroda Broumovska.

Zimní.Broumovsko 2019

Zimní.Broumovsko 2019

​Vítejte na Broumovsku! V regionu, který svým obyvatelům a návštěvníkům
nabízí nesčetné krásy. V regionu, který se pyšní osmisetletou historií, bohatým
architektonickým a kulturním dědictvím a přírodními unikáty. Impozantní pískovcové
skály a skalní města, množství skvostných barokních památek v čele s broumovským
a polickým klášterem, malebné obce Policka s roubenými chalupami, úrodná
broumovská kotlina sevřená věncem hor. A uprostřed ní město Broumov s řadou věží
a historických budov jako umělecké srdce zářící do kraje.

Letní.Broumovsko 2019

Letní.Broumovsko 2019

Málokterý kraj nabídne vnímavým návštěvníkům takové množství míst s krásnými
výhledy jako Broumovsko a Policko. Stolové hory, skalní města, divoký hřeben Stěn
nebo i majestátní Javoří hory – to jsou místa, kde nebe je náhle blíž a případné
starosti všedních dnů leží hluboko pod vámi…

Zimní.Broumovsko 2018

Zimní.Broumovsko 2018

Majestátná krása pískovcových skal, architektonické barokní skvosty, rodinné skiareály, běžkařské trasy a mnoho možností zimních pěších výletů, které můžete spojit s ochutnávkou v místních vyhlášených restauracích nebo návštěvou netradičních kulturních akcí. Broumovsko vás bude bavit po celý rok.

Letní.Broumovsko 2018

Letní.Broumovsko 2018

Vítejte u nás! V kraji pískovcových skal a barokních památek. V krajině, kde se snoubí jedinečné, divoké přírodní scenérie s krásou a majestátností kulturního dědictví. V krajině, kde si volné chvíle užijí rodiny s dětmi, vyznavači sportovních i kulturních zážitků, aktivní turisté i ti, kdo touží po odpočinku v krajině s neopakovatelným Géniem Loci.

Letní.Broumovsko 2017

Letní.Broumovsko 2017

Benediktinský klášter sv. Václava, Dřevěná škola roubenka, barokní Ivanitská poustevna, drobné sakrální památky, křížové cesty, skalní města v barokní krajině, broumovská skupina kostelů a scenérie přírodních krás, to je kulturní krajina Broumovska.

Zimní.Broumovsko 2016

Zimní.Broumovsko 2016

Zimní měsíce na Broumovsku jsou plné neopakovatelných přírodních scenérií skalních zákoutí a zasněžených kopců, na které dohlédnete například z vyhlídky na Ruprechtickém Špičáku. Nejvyšší vrchol regionu v Javořích horách není zdaleka jedinou atraktivitou lákající k navštívení.

Letní.Broumovsko 2016

Letní.Broumovsko 2016

V kraji pískovcových skal a barokních památek je krásně v každém ročním období. Jejich krásné scenérie se odráží v jezírkách, studánkách, hladinách řek nebo stékajících vodopádech. Pojďte s námi prozkoumat vodní živly Broumovska a nejen je. Vaši duši osvěží rozmanité turistické atraktivity. Ti, kteří se o ně starají, pro Vás každý rok připravují něco nového a zcela jistě zajímavého.

Zimní.Broumovsko 2015

Zimní.Broumovsko 2015

Pohádková zákoutí třpytivých skal, návštěvy turistických míst otevřených po celý rok, lahodné regionální produkty, zatím nedoceněné přírodní i kulturní zajímavosti a laskavé prostředí. To vše vám kraj pískovcových skal nabízí v zimním období.

Letní.Broumovsko 2015

Letní.Broumovsko 2015

Baví vás jedinečné kulturní zážitky? Rádi si vyrazíte na procházku nebo vyjížďku na kole? Anebo chcete poznávat historii? Letní Broumovsko nabízí program pro každého z vás a samozřejmě i pro vaše děti. Stačí si jen vybrat…

Zimní.Broumovsko 2014

Zimní.Broumovsko 2014

Zimní procházky přírodou i městy, skály pod třpytivou peřinou a neotřelé kulturní zážitky vám v zimním období nabízí region pískovcových skal a barokních památek

Letní.Broumovsko 2014

Letní.Broumovsko 2014

Další turistická sezóna připravila na Broumovsku mnoho nového pro všechny cílové skupiny turistů. Po celý rok funguje v areálu Veba a. s. jedinečná interaktivní výstava Play Broumovsko, otevřel se také zámek v Adršpachu a v zimě loňského roku byla zprovozněna tzv. „fabrika na zážitky“ v Meziměstí s názvem Centrum Walzel. Broumovsko má co nabídnout, stačí si jen vybrat, který zážitek je pro Vás ten pravý

Zimní.Broumovsko 2013

Zimní.Broumovsko 2013

Přijměte naše pozvání do ledového království přírody našeho kraje nebo do útulných muzeí plných exponátů, které jinde nenajdete. Zkrátka u nás se nebudete nudit za jakéhokoliv počasí. V tomto vydání novin vás o tom přesvědčíme několika zimními tipy.

Letní.Broumovsko 2013

Letní.Broumovsko 2013

Rok 2013 je na Broumovsku ve znamení oslav 800 let o příchodu Benediktinů do tohoto malebného kraje. Jejich příchod se datuje od předání darovací listiny krále Přemysla Otakara I. v roce 2013. Benediktini, nejstarší mnišský řád západního křesťanství, se zasloužili o rozvoj regionu a vytvoření unikátní kulturní krajiny. Vydejte se s námi na místa, která jsou protkána zajímavou historií spjatou nejen s řádem benediktinů.

Zimní.Broumovsko 2012

Zimní.Broumovsko 2012

I v zimě čeká na návštěvníky Broumovska spousta hezkých zážitků. Milovníci sportu si mohou užít skvělých běžeckých tratí nebo si zkusit pohyb na sněžnicích. Dobrodružství objevování můžete zažít i při zdánlivě obyčejných procházkách – třeba když narazíte na dosud neznámé zvířecí stopy ve sněhu. Nápovědu najdete na stránkách našich novin. A bude-li vám venku zima, máme pro vás několik tipů na to, jak a kde se zahřát.

Letní.Broumovsko 2012

Letní.Broumovsko 2012

Dovolená, která baví děti i dospělé! Broumovsko se tento slogan snaží bezezbytku naplnit. Každý rok proto v regionu přibývají nové aktivity, ať již kulturní či sportovní, turistické atrakce i zázemí vhodné pro rodiny s dětmi. V tomto vydání novin vám nabízíme hned několik tipů, jak čas s dětmi smysluplně strávit.

Léto na Broumovsku

Chcete zažít léto v kraji pískovcových skal a barokních památek? Na plánování letní dovolené je teď ten správný čas. Rezervujte si ubytování podle vašich představ.

Pokračovat

Tipy z katalogu

Teplické skály

Teplické skály

Vydejte se na výlet teplickým skalním labyrintem, který místy doslova bere dech. Než stanete v centru Teplických skal, pod monumentální hradbou Chrámových stěn, projdete dlouhou Vstupní roklí. Skály po obou stranách rokle budou stále příkřejší, vyšší, nedostupnější… Nakonec se údolí sevře v úzké nehostinné soutěsky. Ty musely být v minulém století na několika místech rozšířeny – tak nepřístupné teplické skalní město bylo. Za soutěskami Skalního a Chrámového náměstí se skály opět otevřou, zavoní Krakonošova zahrada a opět uvidíte slunce. Jste pod Chrámovými stěnami. Pokračujete po okraji skalního města a hlubokými soutěskami Sibiře okruh uzavřete. Při cestě zpět můžete ještě vystoupat po příkrých schodech na zříceninu skalního hradu Střmen. Obejít celý turistický okruh je přeci jen náročnější výlet, zážitek z divokých přírodních partií si ale odnesou všichni bez rozdílu věku.

Adršpašské skály

Adršpašské skály

Ohromující divokost adršpašského skalního města překvapí každého. Tisíce skalních věží, hluboké rokle, exponované vyhlídky na skalních srázech, úzké průchody mezi chladnými stěnami, jezírka a vodopády… Prohlídkový okruh vás provede nejkrásnějšími místy skalního města. Nedaleko skal, v adršpašském zámku naleznete oázu klidu s expozicí, horolezeckým muzeem, únikovou hrou, kavárnou a informačním centrem. Nad zámkem, na okraji Adršpašských skal můžete navštívit Starozámecký vrch se zříceninou hradu. Vystoupat můžete i na nedaleký Křížový vrch s krásnou vyhlídkou na panorama skal a vzdálené Krkonoše.