Broumovská skupina kostelů

Objevte barokní skvosty Broumovska. Skupina barokních kostelů z 18. století od architektů Kryštofa a Kiliána Ignáce Dientzenhoferových je po právu označována za barokní perly regionu. Každý kostel je architektonickým skvostem. Iniciátorem výstavby byl opat Otmar Zinke. Díky jeho snažení vznikly v krajině i drobné sakrální památky - křížky, plastiky, sošky a křížové cesty. Broumovská krajina s působivě zakomponovanými chrámy vás uchvátí svým neopakovatelným Geniem loci. Broumovská skupina kostelů je od roku 2022 národní kulturní památkou.

letní festival v broumovských kostelích Za poklady Broumovska - pravidelné sobotní koncerty 
+ ideální jako cyklovýlet 

Šonov 2
Bezděkov
Martínkovice
Vernéřovice 2
Božanov
Hvězda
Kostel sv. Marie Magdaleny v Božanově
Vižňov

Kostely, tzv. „broumovské skupiny“ byly na území klášterního panství postaveny podle plánů Kryštofa Dientzenhofera a jeho syna Kiliána Ignáce ze začátku 18. století. Bezesporu lze říci, že jsou právem považovány za barokní perly regionu a každý kostel je architektonickým skvostem. Motivem této výstavby byla obnova již nevyhovující sítě dřevěných kostelů.

Všechny kostely vznikly v poměrně krátkém časovém rozmezí mezi lety 17091743. Iniciátorem výstavby kostelů byl opat Otmar Zinke, představitel benediktinského břevnovsko-broumovského opatství. Díky jeho snažení nevznikly jen barokní kostely, ale také drobné sakrální památky v krajině - kamenné kříže, plastiky, sochy, křížové cesty apod.

Broumovská skupina kostelů

Vyhledat místo
Interaktivní mapa