TIP 8: Broumovskem na lyžích

Broumovsko na lyžích? No samozřejmě! Běžkaři si u nás najdou překrásné terény s dobrou sítí udržovaných tratí. Centry běžeckého lyžování jsou Machov s krásnými výjezdy jižních svahů Broumovských stěn, Dolní Adršpach s upravovanými okruhy v těsném sousedství skalního města a Police nad Metují. Odtud jsou za krásných zim upraveny delší přejezdové trasy do všech směrů.  
Pokud se při svém pobytu chcete věnovat sjezdovému lyžování, nenabídneme vám strmost alpských svahů, ale krásné upravované sjezdovky vhodné pro celé rodiny, kde se vaše děti mohou učit lyžovat a vy si užijete skvělých svahů s krásnými výhledy. Doporučujeme Skiareály Kamenec v Teplicích nad Metují a Petříkovice nebo Lyžařský areál v Janovičkách těsně pod hřebenem Javořích hor. Večerní osvětlení, pečlivá úprava svahů a umělé zasněžování je samozřejmostí. Hned za hranicemi v sousedním Polsku se nabízejí lyžařské vleky Andrzejówka nebo sjezdovka Dzikowiec 
Skialpinistické lyže využijete na Broumovsku při přejezdu Javořích hor a pokud jste si oblíbili túry na sněžnicích, nabízí se vám u nás množství náročných terénů v okolí skalních měst.  
Na Broumovsku se v zimě střídá milá ladovská zima táhlých plání a útulných vesniček s drsnou divočinou skalních hřebenů, strmých roklí a dalekých výhledů z temen stolových hor. 

+  Běžky: Machov, Dolní Adršpach, Police nad Metují 
+  Sjezdovky: Teplice nad Metují, Petříkovice, Janovičky, AndrzejówkaDzikowiec
+  Skialpy + sněžnice: Javoří hory, okolí Adršpašsko-teplických skal 

Broumovskem na lyžích
Janovičky zima
Kamenec 2
Kamenec 1
Kamenec 3
Vyhledat místo
Interaktivní mapa