15.8.2020 Do Dřevěnky přiletěl čáp…

Muzeum Náchodska a Cech panen rukodělných si vás za podpory města Police nad Metují dovolují pozvat na ukázky starých řemesel. Přijďte se podívat do staré školy Dřevěnky v době konání Kvíčerovské pouti a to 15. – 16. srpna 2020 od 9.00 do 16.00. K vidění budou staré zabalovačky, košilky, povijany, kolébky a mnoho dalšího.

15.8.2020 18:00 Léto na Vyhlídce: Ohrada

sobotní večery s živou hudbou

15.8.2020 18:00 Za poklady Broumovska: Prague Cello Q

Čtyři mladí hráči na violoncello zažili svůj debut na Festivalu před dvěma lety, kdy vystoupili s obrovským úspěchem v kostele v Martínkovicích. Show, která se nezapomíná, znovu proběhne v rámci festivalu a přinese ozvuky jazzu, filmové hudby a radosti ze sdílení hudby.

15.8.2020 19:00 Jiří Šála & Jana Pecková ve Vernéřovicích

Živá hudba na terase, kytara a housle.

19.8.2020 21:00 Letní kino: Pupendo

Letní filmové středy v Polici nad Metují

20.8.2020 19:00 Varhanní léto 2020: Michaela Jeklová, Ladislav Šikut

kostel Panny Marie Pomocné, Teplice nad Metují

21.8.2020 18:00 Dobročinný večer pro Broumovsko

Dobročinný večer pro Broumovsko je společenskou akcí, na které se setkávají pozitivně naladění lidé, vnímající zodpovědnost za rozvoj regionu.

22.8.2020 08:00 Summer jibbing 2020

BCB Broumov, z. s. pořádá 22. 8. 2020 již 9. ročník letních snowboard a freeski závodů ve víceúčelovém sportovním areálu BCB Koupálo Janovičky o věcné ceny a prize money 15 000 Kč. Dále se můžete těšit na pumptrack contest, U-rampu, paddleboardy, SLACKSHOW, trampolínu, balanceboardy, freestyle rap battle a na dalších mnoho odvětví sportu a zábavy.

22.8.2020 13:00 Vinum et Cetera

Tradiční veřejná ochutnávka nejlepších českých a moravských vín ze Salonu vín ČR. Hudební program a občerstvení zajištěny.

22.8.2020 13:00 Petrovické zatáčky 2020

Tradiční amatérský závod a sportovní rodinné odpoledne v Polici nad Metují

22.8.2020 18:00 Léto na Vyhlídce: Doprovodná skupina Evy Ducháčové

sobotní večery s živou hudbou

22.8.2020 18:00 Za poklady Broumovska: Pražský žesťový soubor a Aleš Bárta

Koncert k oslavě 40. výročí působení souboru na hudební scéně spojený s královským nástrojem.

26.8.2020 21:00 Letní kino: Vlastníci

Letní filmové středy v Polici nad Metují

27.8.2020 Mezinárodní horolezecký filmový festival

Mezinárodní horolezecký filmový festival (MHFF) je soutěžní přehlídka profesionálních a amatérských filmů z celého světa s horolezeckou i jinou sportovní tématikou. Tento festival má v Teplicích nad Metují dlouholetou tradici a těší se velké oblibě, jak u českých tak zahraničních návštěvníků, kteří našli zalíbení v extrémních sportech, a to zejména v těch, které se provozují ve volné přírodě. Termín festivalu se postupem času ustálil na posledním srpnovém víkendu a dělá tak pomyslnou tečku za dvěma měsíci prázdnin.

27.8.2020 19:00 Varhanní léto 2020: Michaela Jeklová, Ladislav Šikut

kostel Panny Marie Pomocné, Teplice nad Metují

28.8.2020 Noční komentované prohlídky benediktinského kláštera v Polici nad Metují

Muzeum Náchodska srdečně zve na speciální noční komentované prohlídky benediktinského kláštera a kostela v Polici nad Metují s historikem Mgr. Janem Tůmou. Přijďte a zažijte zvláštní atmosféru prohlídky, při které vás bude doprovázet pouze tlumený svit ručních svítilen.

28.8.2020 20:30 Letní kino: Příliš osobní známost

Letní kino na zámecké zahradě v Adršpachu

29.8.2020 13:00 Křinické dožínky

Obec Křinice pořádá tradiční Křinické dožínky


Kraj pískovcových skal a barokních památek

Pestrost Broumovské vrchoviny je fascinující. Odkud se vzaly všechny ty tvary a barvy zdejších skal a hor? Jak to vůbec mohlo vzniknout? Na tyto a mnohé další otázky vám odpoví Geopark Broumovsko. Nechte se uchvátit vzrušujícími příběhy o zdejších pravěkých tropických močálech, burácejících sopkách a udivujících obyvatelích šumícího moře. Najděte ve skalách otisky miliony let staré historie.

Broumovsko: Boží klid


Vítejte na Broumovsku. V regionu, který svým obyvatelům a návštěvníkům nabízí nesčetné krásy. V regionu, který se pyšní osmisetletou historií, bohatým architektonickým a kulturním dědictvím a přírodními unikáty. Impozantní pískovcové skály a skalní města, množství skvostných barokních památek v čele s broumovským a polickým klášterem, malebné obce Policka s roubenými chalupami, úrodná Broumovská kotlina sevřená věncem hor a lesů. A uprostřed ní město Broumov s řadou věží a historických budov jako umělecké srdce regionu zářící do kraje.

 

Vyhledat místo
Interaktivní mapa

Poznejte nejzajímavější místa

Teplické skály

Teplické skály

Vydejte se na výlet teplickým skalním labyrintem, který místy doslova bere dech. Než stanete v centru Teplických skal, pod monumentální hradbou Chrámových stěn, projdete dlouhou Vstupní roklí. Skály po obou stranách rokle budou stále příkřejší, vyšší, nedostupnější… Nakonec se údolí sevře v úzké nehostinné soutěsky. Ty musely být v minulém století na několika místech rozšířeny – tak nepřístupné teplické skalní město bylo. Za soutěskami Skalního a Chrámového náměstí se skály opět otevřou, zavoní Krakonošova zahrada a opět uvidíte slunce. Jste pod Chrámovými stěnami. Pokračujete po okraji skalního města a hlubokými soutěskami Sibiře okruh uzavřete. Při cestě zpět můžete ještě vystoupat po příkrých schodech na zříceninu skalního hradu Střmen. Obejít celý turistický okruh je přeci jen náročnější výlet, zážitek z divokých přírodních partií si ale odnesou všichni bez rozdílu věku.

Adršpašské skály

Adršpašské skály

Ohromující divokost adršpašského skalního města překvapí každého. Tisíce skalních věží, hluboké rokle, exponované vyhlídky na skalních srázech, úzké průchody mezi chladnými stěnami, jezírka a vodopády… Prohlídkový okruh vás provede nejkrásnějšími místy skalního města. Nedaleko skal, v adršpašském zámku naleznete oázu klidu s expozicí, horolezeckým muzeem, únikovou hrou, kavárnou a informačním centrem. Nad zámkem, na okraji Adršpašských skal můžete navštívit Starozámecký vrch se zříceninou hradu. Vystoupat můžete i na nedaleký Křížový vrch s krásnou vyhlídkou na panorama skal a vzdálené Krkonoše.

Klášter Broumov

Klášter Broumov

Impozantní barokní komplex broumovského kláštera na vás dýchne bohatou historií a můžete tu s přehledem strávit celý den. Na celoročně přístupný prohlídkový okruh této národní kulturní památky můžete vyrazit i s dětmi. Společně nahlédnete za mohutné klášterní zdi, které ukrývají unikátní kopii Turínského plátna, vzácně dochovanou klášterní knihovnu nebo bohatě zdobený kostel sv. Vojtěcha. Na zvídavé návštěvníky čeká Dětská galerie Lapidárium nebo středověká klášterní písárna s interaktivními prohlídkami. Ve volně přístupné klášterní zahradě si odpočinete pod košatým staletým dubem, prozkoumáte moderní umění v Galerii Dům a prohlédnete si funkční historický kuželník. V klášterní kavárně vás potěší výborná káva, moderní gastronomii okusíte v klášterní restauraci. A pokud se vám nebude chtít jinam, v renovovaných mnišských celách klášterního Domu hostů můžete na noc složit svou hlavu.