Turistická místa

Objevujte poklady divoké přírody, luky plné květů, šumící lesy, horská úpatí a další krásy broumovské krajiny

Turistická místa
Památky

Památky

Broumovsko je krajem barokních památek a architektonických skvostů a zároveň je mimořádně cenné svými kulturními památkami.

Příroda Broumovska

Příroda Broumovska

Broumovsko patří k chráněným krajinným oblastem. Je to malebná krajina s ostrůvky divoké přírody.

Turistika

Turistika

Uspořádání terénu, pestrá mozaika lesů, luk, a pastvin, poměrně hojné zastoupení rozptýlené zeleně, fauny i vzácné flóry, četné kulturní památky, jedinečný krajinný ráz - to vše vytváří v chráněné krajinné oblasti Broumovsko vhodné podmínky pro rozvoj turistiky.

Kultura

Kultura

Za kulturou můžete vyrazit nejen do literárního domku, kláštera nebo nahrávacího studia. Ale třeba múzy potkáte na některém z kouzelných míst regionu.

Cyklotrasy

Cyklotrasy

Pro aktivní návštěvníky nabízí region Broumovska v okolí Adršpašsko-teplických skal a celého Broumovského výběžku značné množství přírodních, historických i kulturních aktivit po celý rok. 

Cyklobusy 2019

Každoročně od konce května vyjíždějí do všech turisticky atraktivních koutů našeho kraje pravidelné cyklobusové linky.  

Koupaliště

Koupaliště

V horké letní dny zde ke zchlazení slouží několik koupališť včetně AQA Landu s 60m dlouhým tobogánem.

Muzea

Muzea

Náhledněte do historie Broumovska a poznejte, jak žil Alois Jirásek, nebo třeba jak se vaří pivo v místním pivovaru založeném v 14. století.

Sportoviště

Sportoviště

Těm, co rádi tráví dovolenou aktivně a rádi si i zasportují, je v okolí k dispozici několik sportovních areálů s různými možnostmi sportovního zaměření. Tenis, fotbal, nohejbal, florbal, bruslení, spinnink, ricochet, posilovna.

Kdo neholduje sportu ani turistice, může strávit čas "zábavně" například při hře bowlingu, jízdě na motokárách nebo si zvednout hladinu adrenalinu třeba v lanovém centru.

Hudební festival

Desítka výjimečných hudebních podvečerů s klasickou hudbou v unikátní atmosféře barokních kostelů, to je hudební festival Za poklady Broumovska. Desítka výjimečných hudebních podvečerů s klasickou hudbou v unikátní atmosféře barokních kostelů, to je hudební festival Za poklady Broumovska.

Pokračovat

Objevujte Broumovsko