Turistické noviny Broumovska

Zimní.Broumovsko 2020

Zimní.Broumovsko 2020

Na Broumovsku je boží klid. A atmosféru poklidu zažijete i na každoroční konferenci Broumovské diskuse. Nečekejte ovšem nudu, ale dny plné pronikavých myšlenek, bohatého programu a zajímavých hostů. K pocitu klidu přispívá inspirativní prostředí broumovského kláštera i velkorysý čas na debatu.

Letní.Broumovsko 2020

Letní.Broumovsko 2020

Živly. Věky utvářená krajina. Voda a vítr, které nekonečně dlouho a trpělivě
formovaly rokle a věže skalních měst, stěn, kuest a stolových hor. Písek a pískovec.
Tajemné pseudokrasové podzemí. Vulkanické Javoří hory a hřeben hor Jestřebích.
Fauna i flora od doby ledové do současnosti. Vzácné druhy zachované v chráněné
krajině. Nejen to je příroda Broumovska.

Zimní.Broumovsko 2019

Zimní.Broumovsko 2019

​Vítejte na Broumovsku! V regionu, který svým obyvatelům a návštěvníkům
nabízí nesčetné krásy. V regionu, který se pyšní osmisetletou historií, bohatým
architektonickým a kulturním dědictvím a přírodními unikáty. Impozantní pískovcové
skály a skalní města, množství skvostných barokních památek v čele s broumovským
a polickým klášterem, malebné obce Policka s roubenými chalupami, úrodná
broumovská kotlina sevřená věncem hor. A uprostřed ní město Broumov s řadou věží
a historických budov jako umělecké srdce zářící do kraje.

Letní.Broumovsko 2019

Letní.Broumovsko 2019

Málokterý kraj nabídne vnímavým návštěvníkům takové množství míst s krásnými
výhledy jako Broumovsko a Policko. Stolové hory, skalní města, divoký hřeben Stěn
nebo i majestátní Javoří hory – to jsou místa, kde nebe je náhle blíž a případné
starosti všedních dnů leží hluboko pod vámi…

Tipy z katalogu

Teplické skály

Teplické skály

Vydejte se na výlet teplickým skalním labyrintem, který místy doslova bere dech. Než stanete v centru Teplických skal, pod monumentální hradbou Chrámových stěn, projdete dlouhou Vstupní roklí. Skály po obou stranách rokle budou stále příkřejší, vyšší, nedostupnější… Nakonec se údolí sevře v úzké nehostinné soutěsky. Ty musely být v minulém století na několika místech rozšířeny – tak nepřístupné teplické skalní město bylo. Za soutěskami Skalního a Chrámového náměstí se skály opět otevřou, zavoní Krakonošova zahrada a opět uvidíte slunce. Jste pod Chrámovými stěnami. Pokračujete po okraji skalního města a hlubokými soutěskami Sibiře okruh uzavřete. Při cestě zpět můžete ještě vystoupat po příkrých schodech na zříceninu skalního hradu Střmen. Obejít celý turistický okruh je přeci jen náročnější výlet, zážitek z divokých přírodních partií si ale odnesou všichni bez rozdílu věku.

Adršpašské skály

Adršpašské skály

Ohromující divokost adršpašského skalního města překvapí každého. Tisíce skalních věží, hluboké rokle, exponované vyhlídky na skalních srázech, úzké průchody mezi chladnými stěnami, jezírka a vodopády… Prohlídkový okruh vás provede nejkrásnějšími místy skalního města. Nedaleko skal, v adršpašském zámku naleznete oázu klidu s expozicí, horolezeckým muzeem, únikovou hrou, kavárnou a informačním centrem. Nad zámkem, na okraji Adršpašských skal můžete navštívit Starozámecký vrch se zříceninou hradu. Vystoupat můžete i na nedaleký Křížový vrch s krásnou vyhlídkou na panorama skal a vzdálené Krkonoše.

Klášter Broumov

Klášter Broumov

Impozantní barokní komplex broumovského kláštera na vás dýchne bohatou historií a můžete tu s přehledem strávit celý den. Na celoročně přístupný prohlídkový okruh této národní kulturní památky můžete vyrazit i s dětmi. Společně nahlédnete za mohutné klášterní zdi, které ukrývají unikátní kopii Turínského plátna, vzácně dochovanou klášterní knihovnu nebo bohatě zdobený kostel sv. Vojtěcha. Na zvídavé návštěvníky čeká Dětská galerie Lapidárium nebo středověká klášterní písárna s interaktivními prohlídkami. Ve volně přístupné klášterní zahradě si odpočinete pod košatým staletým dubem, prozkoumáte moderní umění v Galerii Dům a prohlédnete si funkční historický kuželník. V klášterní kavárně vás potěší výborná káva, moderní gastronomii okusíte v klášterní restauraci. A pokud se vám nebude chtít jinam, v renovovaných mnišských celách klášterního Domu hostů můžete na noc složit svou hlavu.