Říjen 2019

Říjen 2019

Nabitý podzimní měsíc byl spojen s přípravami setkávání, tripů a vzdělávacích seminářů. Účastnili jsme se seminářů pořádanými agenturou CzT a následně jsme získané informace předávali nejen členům týmu SDMB. Účastnili jsme se zasedání podzimní Rady Národních geoparků. Spolupráce s UHK na realizaci projektu - Omezování negativních dopadů turismu. Vyšel nový video klip Skalních měst, zaměřen na mimosezónu.

Setkání pracovních skupin ke Strategiím, 3. 10. 2019

Tento den se uskutečnilo setkání pracovních skupin ke Strategiím – cestovního ruchu a Národního geoparku Broumovsko. Tentokrát pro polské sousedy z nejbližšího příhraničí. Zúčastnili se zástupci z Powiatu Wałbrzyského a obcí Valbřišska, Místní akční skupiny Kvítek lnu se sídlem v Lubawce, Gminy Radków a členové Lokalnej Organyzacji Turystycznej Aglomeracja Wałbrzyska. Cílem setkání byla debata o využití přírodního a kulturního dědictví v regionu pro cestovní ruch.

Blogerský trip, 5. 10. – 6. 10. 2019

O víkendu jsme tu měli blogery. Přijeli z Čech a Polska. V sobotu jsme se proklouzali Kovářovou roklí, navštívili jsme s nimi klášter v Broumově a celý večer zakončili ve Walzlu v Meziměstí, kde si sami vyzkoušeli střelbu. V neděli jsme je provedli skalami v Teplicích nad Metují a zavítali jsme i do Muzea papírových modelů. Na jejich články, které vám zpříjemní dlouhé zimní večery, se můžete v nadcházejících měsících těšit. Budeme je postupně uveřejňovat.

Německý blogerský trip, 11. – 13. 10. 2019

Finále evropské excelentní destinace se blížilo a my jsme tu tento víkend měli německé influencery Lauru a Saschu – The Travellette. Ukázali jsme jim okolí a také absolvovali přihlášený produkt v soutěži EDEN.

Tipy z katalogu