Červenec 2019

Červenec 2019

Nově jsme rozeslali e-mailem informační servis, který obsahoval 3–4 top akce, předpověď počasí, tipy na výlet, tip na geofenomén a odkaz na cyklotrasy Bikeresortu Broumovsko. Spustili jsme webové stránky broumovsko.cz, geopark.broumovsko.cz a bikeresort.broumovsko.cz v nových barvách a stylu, dle manuálu strategie rozvoje cestovního ruchu.

Kupkolo.cz MTB Trilogy 2019, 3. 7. – 6. 7. 2019

V termínu od 3. do 6. července 2019 se na Broumovsku konal již 8. ročník kultovního etapového závodu Kupkolo.cz MTB Trilogy. Závod horských kol, kterého se účastní bikeři z mnoha zemí světa, se skládá z prologu a tří etap. Start a cíl závodu je v Teplicích nad Metují. Organizátoři myslí nejen na maratonce, ale také na enduristy, elektro cyklisty i běžce. Na hlavní závod a zkrácené demo mohou závodníci vyrazit v patnácti kategoriích. MTB trilogy je závod světové kvality a nabízí vše, co pořádný biker žádá. Letošními vítězi jednotlivých etap jsou Michal Kaněra v kategorii mužů, Vendula Navrátilová v kategorii žen, enduro verzi ovládl Matěj Charvát. Vítězům gratulujeme!

Kupkolo.cz MTB Trilogy Kids 2019

V rámci Kupkolo.cz MTB Trilogy se konají každoročně i závody dětí. Děti jedou své tři etapy v podvečer, když už je většina dospělých závodníků v cíli. První den je na pořadu kratší seznamovací trať, druhý den delší trať a třetí den se koná "biatlon", kdy děti jezdí své okruhy na kole a při průjezdu střílí tenisovými míčky na cyklolahve. Za každou netrefenou absolvují trestné kolo. Vyhlašujeme nejlepší tři závodníky každý den a v celkovém součtu všech tří etap. Každý účastník dostane malý dárek. Pravidelně se účastní i dětští závodníci ze zahraničí. Akce proběhla první červencový týden.


Fotograf: Jan Holan

Press-tripy

Ve dnech 15. 7. – 16. 07. 2019 navštívil Broumovsko známý francouzský novinář Christophe Migeon, který píše a fotografuje pro populární časopisy Terre Sauvage a Le Point. Pracovníci destinačního managementu ho doprovázeli po okolí. Navštívili společně klášter v Broumově, Adršpašské skály a Teplické skály. Prohlídky míst byly doprovázeny odborným komentářem, který mu byl tlumočen do angličtiny. Náš host obdržel všechny dostupné materiály v anglickém jazyce týkající se Broumovska a skalních měst. Během své fotografické činnost použil i snímání pomocí dronu (povolení CHKO bylo předem zajištěno).
Citujeme: "It was a great pleasure for us too! Thanks again for your warm welcome and good guiding. Best regards Christophe and Sandra“

Ve dnech 29. 7. – 1. 8. 2019 nás navštívil Jens Nybo, který píše pro významný deník Berlingske Tidende. Byl doprovázen pracovníky SDMB a měl podobný program jako Christophe Migeon. Články obou těchto novinářů budou publikovány až na jaře roku 2020.
Děkujeme Infocentru v Adršpachu a Teplicích nad Metují za spolupráci.

Setkání pracovních skupin SDMB o. p. s. a Gmina Radków

Dne 23. 7. 2019 se v prostorách informačního centra města Radków sešly pracovní skupiny zástupců SDMB o. p. s. a Gmina Radków, realizující společný česko-polský projekt Rozvoj cestovního ruchu a geoturistiky v regionu Středních Sudet.

Tipy z katalogu