Červenec 2019

Nově jsme rozeslali e-mailem informační servis, který obsahoval 3–4 top akce, předpověď počasí, tipy na výlet, tip na geofenomén a odkaz na cyklotrasy Bikeresortu Broumovsko. Spustili jsme webové stránky broumovsko.cz, geopark.broumovsko.cz a bikeresort.broumovsko.cz v nových barvách a stylu, dle manuálu strategie rozvoje cestovního ruchu.

Červenec 2019

Nově jsme rozeslali e-mailem informační servis, který obsahoval 3–4 top akce, předpověď počasí, tipy na výlet, tip na geofenomén a odkaz na cyklotrasy Bikeresortu Broumovsko. Spustili jsme webové stránky broumovsko.cz, geopark.broumovsko.cz a bikeresort.broumovsko.cz v nových barvách a stylu, dle manuálu strategie rozvoje cestovního ruchu.

Kupkolo.cz MTB Trilogy 2019, 3. 7. – 6. 7. 2019

V termínu od 3. do 6. července 2019 se na Broumovsku konal již 8. ročník kultovního etapového závodu Kupkolo.cz MTB Trilogy. Závod horských kol, kterého se účastní bikeři z mnoha zemí světa, se skládá z prologu a tří etap. Start a cíl závodu je v Teplicích nad Metují. Organizátoři myslí nejen na maratonce, ale také na enduristy, elektro cyklisty i běžce. Na hlavní závod a zkrácené demo mohou závodníci vyrazit v patnácti kategoriích. MTB trilogy je závod světové kvality a nabízí vše, co pořádný biker žádá. Letošními vítězi jednotlivých etap jsou Michal Kaněra v kategorii mužů, Vendula Navrátilová v kategorii žen, enduro verzi ovládl Matěj Charvát. Vítězům gratulujeme!

Kupkolo.cz MTB Trilogy Kids 2019

V rámci Kupkolo.cz MTB Trilogy se konají každoročně i závody dětí. Děti jedou své tři etapy v podvečer, když už je většina dospělých závodníků v cíli. První den je na pořadu kratší seznamovací trať, druhý den delší trať a třetí den se koná "biatlon", kdy děti jezdí své okruhy na kole a při průjezdu střílí tenisovými míčky na cyklolahve. Za každou netrefenou absolvují trestné kolo. Vyhlašujeme nejlepší tři závodníky každý den a v celkovém součtu všech tří etap. Každý účastník dostane malý dárek. Pravidelně se účastní i dětští závodníci ze zahraničí. Akce proběhla první červencový týden.


Fotograf: Jan Holan

Press-tripy

Ve dnech 15. 7. – 16. 07. 2019 navštívil Broumovsko známý francouzský novinář Christophe Migeon, který píše a fotografuje pro populární časopisy Terre Sauvage a Le Point. Pracovníci destinačního managementu ho doprovázeli po okolí. Navštívili společně klášter v Broumově, Adršpašské skály a Teplické skály. Prohlídky míst byly doprovázeny odborným komentářem, který mu byl tlumočen do angličtiny. Náš host obdržel všechny dostupné materiály v anglickém jazyce týkající se Broumovska a skalních měst. Během své fotografické činnost použil i snímání pomocí dronu (povolení CHKO bylo předem zajištěno).
Citujeme: "It was a great pleasure for us too! Thanks again for your warm welcome and good guiding. Best regards Christophe and Sandra“

Ve dnech 29. 7. – 1. 8. 2019 nás navštívil Jens Nybo, který píše pro významný deník Berlingske Tidende. Byl doprovázen pracovníky SDMB a měl podobný program jako Christophe Migeon. Články obou těchto novinářů budou publikovány až na jaře roku 2020.
Děkujeme Infocentru v Adršpachu a Teplicích nad Metují za spolupráci.

Setkání pracovních skupin SDMB o. p. s. a Gmina Radków

Dne 23. 7. 2019 se v prostorách informačního centra města Radków sešly pracovní skupiny zástupců SDMB o. p. s. a Gmina Radków, realizující společný česko-polský projekt Rozvoj cestovního ruchu a geoturistiky v regionu Středních Sudet.

Tipy z katalogu

Teplické skály

Teplické skály

Vydejte se na výlet teplickým skalním labyrintem, který místy doslova bere dech. Než stanete v centru Teplických skal, pod monumentální hradbou Chrámových stěn, projdete dlouhou Vstupní roklí. Skály po obou stranách rokle budou stále příkřejší, vyšší, nedostupnější… Nakonec se údolí sevře v úzké nehostinné soutěsky. Ty musely být v minulém století na několika místech rozšířeny – tak nepřístupné teplické skalní město bylo. Za soutěskami Skalního a Chrámového náměstí se skály opět otevřou, zavoní Krakonošova zahrada a opět uvidíte slunce. Jste pod Chrámovými stěnami. Pokračujete po okraji skalního města a hlubokými soutěskami Sibiře okruh uzavřete. Při cestě zpět můžete ještě vystoupat po příkrých schodech na zříceninu skalního hradu Střmen. Obejít celý turistický okruh je přeci jen náročnější výlet, zážitek z divokých přírodních partií si ale odnesou všichni bez rozdílu věku.

Adršpašské skály

Adršpašské skály

Ohromující divokost adršpašského skalního města překvapí každého. Tisíce skalních věží, hluboké rokle, exponované vyhlídky na skalních srázech, úzké průchody mezi chladnými stěnami, jezírka a vodopády… Prohlídkový okruh vás provede nejkrásnějšími místy skalního města. Nedaleko skal, v adršpašském zámku naleznete oázu klidu s expozicí, horolezeckým muzeem, únikovou hrou, kavárnou a informačním centrem. Nad zámkem, na okraji Adršpašských skal můžete navštívit Starozámecký vrch se zříceninou hradu. Vystoupat můžete i na nedaleký Křížový vrch s krásnou vyhlídkou na panorama skal a vzdálené Krkonoše.

Klášter Broumov

Klášter Broumov

Impozantní barokní komplex broumovského kláštera na vás dýchne bohatou historií a můžete tu s přehledem strávit celý den. Na celoročně přístupný prohlídkový okruh této národní kulturní památky můžete vyrazit i s dětmi. Společně nahlédnete za mohutné klášterní zdi, které ukrývají unikátní kopii Turínského plátna, vzácně dochovanou klášterní knihovnu nebo bohatě zdobený kostel sv. Vojtěcha. Na zvídavé návštěvníky čeká Dětská galerie Lapidárium nebo středověká klášterní písárna s interaktivními prohlídkami. Ve volně přístupné klášterní zahradě si odpočinete pod košatým staletým dubem, prozkoumáte moderní umění v Galerii Dům a prohlédnete si funkční historický kuželník. V klášterní kavárně vás potěší výborná káva, moderní gastronomii okusíte v klášterní restauraci. A pokud se vám nebude chtít jinam, v renovovaných mnišských celách klášterního Domu hostů můžete na noc složit svou hlavu.