Začátek: 10. 6. 2023, 09:45
Konec: 10. 6. 2023, 16:15

Pořadatelé: 

Broumov 2028 

Rock for People

Královéhradecký kraj 

Královéhradecká krajská centrála cestovního ruchu

Poutnický expres: směr Rock for People!

Poutníci, pozor! Ojedinělý zážitek vás čeká v sobotu 10. června na palubě expresu Broumovský poutník, který vás zavede do Broumova, finalisty soutěže o titul Evropské hlavní město kultury. Vlak vyráží z Hradce Králové a nabízí půldenní program plný hudby, divadla, workshopů a mikromagie pro každého. Vlak je určen nejen návštěvníkům festivalu Rock for People, ale každému zvídavému cestovateli. Jízdenky za 100 Kč možno zakoupit na goout.net.

Broumov se dostal do finále soutěže o titul Evropské hlavní město kultury 2028 a letos v červnu se rozhodne, zda získá tento prestižní titul. Poutnická cestovní kancelář ve spolupráci s festivalem Rock for People přichází s originálním způsobem, jak prozkoumat Broumov a zjistit více o jeho kulturních plánech. 

Expres Broumovský poutník, který bude vypraven v sobotu 10. června v 9:45 z královéhradeckého hlavního nádraží. Odjezd z Broumova je plánován ve 14:30, poutníci se vrátí do Hradce Králové v 16:15. Pro návštěvníky festivalu bude připravena kyvadlová doprava z areálu Rock for People. Program na palubě, stejně jako v Broumově, zahrnuje různé kulturní aktivity a zábavu pro všechny věkové kategorie. 

Každý den se potkáváme u virtuálních i skutečných stolů s lidmi, kteří nám fandí a ptají se, jak by nás mohli podpořit, zapojit se, zkrátka stát se kreativními poutníky. Právě pro ně jsme vypravili Expres Broumovský poutník. Vydejte se s námi na nezapomenutelný půldenní výlet, plný nečekaných setkání, a připojte ke kreativnímu poutnictví i svůj vlastní příběh,“ uvedla Petra Kultová z týmu kandidatury.

Projeďte se s námi vagónem plným kultury

Cestující budou mít možnost vychutnat si ve třech vagonech program připravený regionálními kulturními partnery, jako např. hudbu, divadlo, workshopy a mikromagii. Po příjezdu do Broumova se budou moci vydat na prohlídku kláštera, vytvořit si svůj poutnický suvenýr nebo si užít občerstvení ve stínu klášterní zahrady. Místní průvodci také zájemcům ukáží město ze své perspektivy.

Kandidatura Broumova nás nadchla do té míry, že chceme toto krásné město a hlavní pilíře nabídky evropského hlavního města kultury představit i našim návštěvníkům. Pokud to pro ně bude impuls k další návštěvě Královéhradeckého kraje i mimo festival Rock for People, splní to svůj účel,“ doplňuje Michal Thomes, ředitel festivalu, který letos přiváží světové hvězdy jako MUSE, Slipknot, Machine Gun Kelly nebo THE 1975 a dalších téměř 200 programových taháků.

Broumovský poutník je společným projektem Broumova 2028, festivalu Rock for People, Královéhradeckého kraje a Královéhradecké krajské centrály cestovního ruchu. Počet míst je omezený, takže je nutné si včas zajistit jízdenku. 

 

Pro další informace a rezervace kontaktujte Poutnickou cestovní kancelář na tel. čísle 603 563 020 nebo e-mailové adrese broumovsky.poutnik@broumov2028.cz. 

 

Kateřina Ostradecká

Broumov 2028

T: +420 723 282 214

E: katerina.ostradecka@broumovsko.cz

 

Vyhledat místo
Interaktivní mapa