V Polici nad Metují proběhne tradiční burza sběratelů

V sobotu 30. 10. 2021 od 8:00 se v Muzeu papírových modelů v Polici nad Metují koná sběratelská burza.

„Sběratelé jsou lidé, kteří shánějí vzácnosti v naději, že se stanou ještě vzácnějšími.“ Tuto větu pronesl německý novinář a spisovatel Sigismund von Radecki. V mnoha směrech by se o této charakteristice dalo polemizovat. Protože existuje ohromná skupina sběratelů, kteří neřeší vzácnost, ale jde jim především o krásu. A může se jednat o krásu ve smyslu estetiky stejně jako o krásu sbírky ve smyslu její kompletnosti. Tady bych si spíše představil slova knížete básníků Johanna Wolfganga Goetha: „Sběratelé jsou šťastní lidé“. A ke štěstí patří i setkávání se s dalšími šťastnými lidmi. V tomto konkrétním případě tedy s dalšími sběrateli.

Pandemická situace v loňském roce a letos na jaře neumožnila konání tradiční Sběratelské burzy. Po několika odkladech a po několika měsících se konečně můžou sejít sběratelé v prostoru Výtvarné učebny v Muzeu papírových modelů.

„Skupina stejně ‚postižených‘ se už několik let dvakrát do roka schází a letošní podzimní burza je zvláštní tím, že se uvidíme zase po roce a půl,“ říká k setkání sběratelů spojeného s burzou jeden z pořadatelů, filumenista Josef Máslo z Klubu sběratelů Policka.

Sběratelé všech myslitelných oborů se mají možnost sejít v Muzeu, popovídat si, pochlubit se svou sbírkou případně v rámci výměny získat nějaké nové exponáty. Navíc bude pro všechny zájemce otevřena i výstava sbírek plechovek v Zeleném domečku.

Celá akce je otevřena i pro širokou veřejnost. Nenechte si ujít možnost prohlédnout si sbírky a věřte, že mnoho věcí Vás zaujme a třeba zjistíte, že sběratelství je pro vás to pravé.

Sběratelskou burzu pořádá Klub sběratelů Policka s podporou Města Police nad Metují a Muzea papírových modelů. Pořadatelé prosí, aby všichni návštěvníci dodržovaly aktuálně platná hygienická nařízení.

Pavel Frydrych
ředitel Muzea papírových modelů

Vyhledat místo
Interaktivní mapa