Společnost pro destinační management Broumovska oslaví příští rok 10 let od svého založení

Destinační společnosti, kterou je i Společnost pro destinační management Broumovska (SDMB), fungují po celém Česku. Národní úroveň zastupuje Česká centrála cestovního ruchu – agentura CzechTourism. Hierarchie pokračuje na krajské, oblastní a lokální destinační společnosti. Jejich hlavním cílem je koordinace a marketing cestovního ruchu v území. Ta naše, na Broumovsku, funguje už bezmála 9 let. Příští rok oslaví jubilejní 10. výročí od svého vzniku.

SDMB byla založena v roce 2014. U zrodu stály tři subjekty: DSO Broumovsko, DSO Policka a Agentura pro rozvoj Broumovska. Každá ze zakládajících společností má své zástupce ve správní a dozorčí radě a na schůzkách hledají řešení jednotlivých témat, která se netýkají pouze cestovního ruchu. Území působnosti Společnosti pro destinační management Broumovska má rozlohu 364,5 km2 a součástí je 23 obcí, z toho 5 měst.

Práce SDMB není jenom o cestovním ruchu, ale také o spolupráci s ostatními organizacemi v regionu, jako např. MAS Broumovsko+, Strategická rada regionu Broumovsko nebo Nadační fond Broumov – město kultury.

Činnost SDMB lze rozdělit na 4 pilíře, kdy každý disponuje svými webovými stránkami. Hlavní činnost je prezentována na webu www.broumovsko.cz. Web je plný tipů na výlety, kde se ubytovat nebo co se zrovna děje za akci ve vašem městě či obci. V neposlední řadě se na webu dozvíte každý měsíc čerstvé informace o činnosti SDMB. Stačí si nahoře v rozcestníku najít o nás – aktivity společnosti.

Jedním z úspěšných projektů je Karta hosta Broumovsko. Regionální slevová karta, kterou získá vícedenní návštěvník u svého ubytovatele, poskytuje různé výhody a slevy např. do skalních měst, na památky, sportoviště a mnohé další. Nově je zavedena i digitální karta, aby návštěvník nemusel nutně využívat její papírovou podobu.  V půlce září 2023 přesáhl počet vydaných karet téměř o 1 000 ks celý rok 2022.

Národní geopark Broumovsko se zabývá hlavně popularizací místní geologie a rozvojem geoturismu. Na jeho webu naleznete tipy na nevšední geologické lokality a geoturistické trasy v regionu nebo třeba termíny komentovaných vycházek či exkurzí s geologem. Pro školy je připravena nabídka vzdělávacích geoprogramů. Určitě se tu dozvíte spoustu zajímavostí o místní krajině a její historii.

Skalní města České republiky jsou národním produktem, který spojuje tři lokality: Broumovsko, Český ráj a České Švýcarsko. Skalní města jsou jedinečná pro svou krásu, hustotu a geomorfologii. Každý z Broumovska byl alespoň jednou v Adršpašských nebo Teplických skalách. Ale už jste stihli poznat i ostatní lokality ze Skalních měst?

Bike resort Broumovsko, jak už napovídá název, se zaměřuje na cyklistiku. Tipů na cyklistické výlety po Broumovsku i do Polska je tu několik. Ke stažení jsou přesná GPX jednotlivých tras. Můžete si pročíst zajímavé články o místních cyklistických závodech nebo se podívat, jaké „cykloslužby“ jsou v regionu dostupné.

To bylo krátké představení Společnosti pro destinační management Broumovska. Pokud vás něco zaujalo, více informací získáte na již zmíněných webech nebo na sociálních sítích, kde nás naleznete pod názvem Broumovsko.

Vyhledat místo
Interaktivní mapa