Místo: Pěchotní srub T-S 19 Turov
Začátek: 9. 11. 2023
Tel.: 606 236 799
E-mail: t-s19@t-s19.cz

Web: www.t-s19.cz
GPS souřadnice:
50°30'22,051"N
16°8'0,798"E

Rok 2023 na pěchotním srubu T-S 19 Turov

KVH Turov v roce 2023

Co vše se v letošním roce odehrálo na objektu T-S 19 Turov? Pojďme se na to podívat v našem příspěvku.

Práce na objektu začaly jako tradičně v únoru, a to pokračováním přípravy na trvalé rozvody elektřiny ve spodním patře objektu. Příjemným zpestřením únorového víkendu bylo symbolické přijetí dvou nových členů spolku, kteří splnili slib a stali se tak plnohodnotnými členy sdružení. Jarní práce se zaměřily zejména na pečlivou údržbu, došlo tak k obnovení nátěrů stožáru na státní vlajku, nástěnky, přístřešku pro cestující, ale také pro nátěry zárubní, stropů nebo obnovu výmalby některých stěn v interiéru.

Nadále se poctivě pracovalo ve spodním patře na elektroinstalaci, kterou se podařilo dokončit ještě před velkými akcemi pro veřejnost v létě. Objekt je nově napájen z fotovoltaických panelů, čímž dojde ke snížení nákladů na benzín do elektrocentrály. Za sponzorský dar děkujeme společnosti Viridium z Police nad Metují. Průběžně probíhaly i práce na opravě motoru a jeho zařízení, aby bylo možné toto srdce objektu opět pustit v plné síle. Základem byla výroba repliky původního ocelového podstavce, který se na objekt dostal v druhé polovině roku.

Letní turistická sezóna byla ve znamení tří velkých akcí pro veřejnost. Největšího zájmu se dočkala hned ta první s názvem „Stůj, nebo střelím“. Pro veřejnost byly připraveny komentované prohlídky objektu, drobné občerstvení, děti nejvíce ocenily skákací hrad nebo trampolínu. Na příští rok připravuje sdružení zopakování těchto úspěšných akcí s nějakou tou novinkou. Za spolupráci děkujeme městu Hronov, díky kterému se podařilo prohloubit propagaci akcí na objektu u široké veřejnosti. Na podzim probíhala rozsáhlá akce zaměřená na odvodnění čelní stěny objektu a odvedení vody od objektu.

A co plánujeme příští rok? Kromě opakování velkých letních akcí to bude i zprovoznění nouzového nocoviště pro turisty, lesní bar a nová naučná stezka, která propojí objekt přes Maternici s Hronovem.

Místo konání
Pěchotní srub T-S 19 Turov

Pěchotní srub T-S 19 Turov

Pěchotní srub T-S 19 Turov patří do systému Československého předválečného opevnění, které bylo budováno mezi lety 1935–1938 na území celého Československa z důvodu obrany proti případné nepřátelské agresi nacistického Německa,

Detail místa
Vyhledat místo
Interaktivní mapa