Promítání grotesek: Laurel a Hardy

V rámci Nové Terasy 2021 proběhne v sobotu 21. 8. večer v Polici nad Metují promítání grotesek s legendární filmovou dvojicí Laurel a Hardy.

Laurel a Hardy byli jednou z nejpopulárnějších a kritiky nadšeně přijímaných filmových dvojic raného klasického Hollywoodu. Angličan Stan Laurel a Američan Oliver Hardy se stali známými mezi koncem 20. let a polovinou 40. let 20. století díky groteskám, kde Laurel hrával neohrabaného a dětinského kamaráda nafoukaného Hardyho. Jejich film The Music Box z roku 1932 byl dokonce oceněn Oskarem. 

Němé filmy z třicátých let dvacátého století doprovodí na klavír učitel místní ZUŠ Pavel Čapek. „Před dvěma lety jsme promítali filmy Charlie Chaplina a živý hudební doprovod byl skvělý. Tak jsme se rozhodli, že zopakujeme návrat do éry němého filmu,“ říká k produkci člen pořádajícího spolku Apeiron Lukáš Kollert. A dodává k tomu, že pořadatelé chtěli trochu rozveselit návštěvníky. „Zasmát se kdykoliv, nejen na konci léta, je samozřejmě v pořádku,“ ukončil svou řeč Lukáš Kollert.

Během sobotního večera diváci uvidí šest krátkých klasických grotesek, které mohou být považovány i za průřez tvorbou Stana Laurela a Oliviera Hardyho. Ale hlavně jde o to, aby si návštěvníci užili dva unikáty: promítání pod širým nebem a živou hudbu, která skvělé a vtipné scénky filmů doprovodí.Promítání v rámci Nové Terasy 2021 pořádá spolek Apeiron ve spolupráci s Muzeem papírových modelů a s podporou Města Police nad Metují.
Novou Terasu podporují: Květinářství U Petry, Zelenina Suchomel, ZUŠ Police nad Metují, Kavárna K(r)afárna, SČUG Hollar, Elpol Police a Glor.

Vstupné dobrovolné.
V případě nepříznivého počasí se promítání přesouvá do Zeleného domečku (Tyršova 345, Police nad Metují).

Vyhledat místo
Interaktivní mapa