Poutníci na kolech: česko-polská přátelská cyklojízda spojí příhraniční regiony

Broumov / V neděli 4. června vyjedou z 8 míst v Česku a Polsku cykloskupiny v rámci akce Poutníci na kolech. Cílem bude martínkovická chata Pod Korunou, kde proběhne bohatý doprovodný program pro malé i velké. Česko-polskou přátelskou cyklojízdu pořádá Broumov 2028, finalista soutěže Evropské hlavní město kultury, spolu s dalšími organizacemi. Do cyklojízdy se může zapojit kdokoliv, účast je zdarma.

Na začátku června se v Evropě a celém světě slaví Mezinárodní den jízdních kol a jak jinak ho oslavit než česko-polskou přátelskou cyklojízdou a sousedskou oslavou na chatě Pod Korunou, která je od svého založení úzce spojená se sportem. Postavili ji v roce 1934 němečtí dělníci jako tělocvičnu a místo pro setkávání mladých lidí.

Z 8 míst v Česku a Polsku vyjedou v neděli 4. června v ranních hodinách cykloskupiny, které budou mít svého velícího poutníka aneb osobu, která má nastudovanou trasu a zdárně dovede celou skupinu do cíle. „Skupinky se přizpůsobí rychlosti účastníků a pojedou pro radost, nikoliv pro výkon. Přidejte se ke skupinám nebo přijeďte či přijďte na chatu Pod Korunou po vlastní ose,“ říká k akci její koordinátorka, Pavla Jenková z týmu Broumova 2028. Startovními místy cykloskupin jsou Hronov, Adršpach, Meziměstí, Broumov, Martínkovice, Valbřich, Nowa Ruda a Radków. Startovní časy i kontaktní osoby budou upřesněny v kalendáři akcí na webu kandidatury.

V Cyklodomě v Broumově bude od 9 do 12 připraven doprovodný program pro všechny poutníky na kolech: měření rychlosti radarem s Policií ČR, jízda zručnosti a křížovka pro děti. V pravé poledne pak bude zahájen program sousedských oslav na chatě Pod Korunou:
12:00 | zahájení oslav
12:30–13:30 | Závod 1000 mil očima starosty Martínkovic Jaromíra Jirky a Vladimíra Grusmana, pozvánka na závod Broumovský bike
14:00–15:30 | Kryštof Karwowski s kapelou
15:30–16:00 | Bike resort Broumovsko
16:00–17:00 | koncert kapely Vivian

Po celou dobu oslav se návštěvníci mohou těšit také na:

> recyklační dílnu s využitím starým kol a součástek a hudební dílnu pod vedením RECYUPCY Cirkulární Centrum Jaroměř
> promítání fotografií z cyklovýletů Klubu seniorů Martínkovice
> výstavu broumovských speleologů o regionu
> prezentaci Geoparku Broumovsko s ukázkami místních kamenů a zkamenělin
> dětské dopravní hřiště a další aktivity pro děti.

Pro každého poutníka a poutnici bude přichystán masový buřt od firmy Pejskar, s.r.o. A pro ty, co nejí maso, pak rostlinný táboráček od firmy Supervego. Chata Pod Korunou zajistí další dobroty z polské i české kuchyně. Akce je vhodná pro všechny věkové kategorie, vstup zdarma.

Pořádá: Broumov 2028, město Broumov, obec Martínkovice, Klub seniorů Martínkovice, Recyupcy Cirkulární Centrum Josefov, Broumovský bike, Region Broumovsko, Bike resort Broumovsko, MAS Broumovsko+, Supervego, Pejskar, s.r.o., Geopark, Automat a HateFree Culture.

Kateřina Ostradecká
Broumov 2028
T: +420 723 282 214

email: katerina.ostradecka@broumovsko.cz

Vyhledat místo
Interaktivní mapa