Po sýrových etiketách a zápalkových nálepkách se v Zeleném domečku budou vystavovat nápojové plechovky

Výstavou sbírky nápojových plechovek pokračuje v Zeleném domečku cyklus výstav pořádaných Klubem sběratelů Policka.

Když se řekne nápojová plechovka, většinu lidí jako první napadne coca-cola. Potom asi plechovka piva. Někdo si třeba vybaví plechovky Campbellových polévek Andy Warhola. Ale plechovky od nápojů nejsou jenom coca-cola nebo plzeňské pivo (oboje na výstavě samozřejmě návštěvník uvidí!). A navíc jsou stejným sběratelským artiklem, jako třeba poštovní známky, staré pohlednice nebo pivní etikety. A ještě jedno navíc: jsou designově krásné.

Po sýrových etiketách ze sbírky Jana Samka a zápalkových nálepek polických filumenistů se v Zeleném domečku představí plechovky ze sbírky Pavla Prokeše a René Herzána. Navíc sběratelé v Zeleném domečku budou prezentovat i plechovky pocházející z jiných států – a nejenom Evropy!

Výstavu plánovali pořadatelé už na minulý rok, ale kvůli epidemiologické situaci byla přeložena na letošek. Výstava, kterou pořádá Klub sběratelů Policka ve spolupráci s Muzeem papírových modelů a podporou Města Police nad Metují, potrvá do 31. října. Dále výstavu podporuje firma europosters.cz.

Zelený domeček (Tyršova 345, Police nad Metují)
Vernisáž 30. 9. od 18 hodin
Otevřeno podle otevírací doby Muzea papírových modelů

Pavel Frydrych
Město Police nad Metují, Muzeum papírových modelů

Vyhledat místo
Interaktivní mapa