Otevření nové muzejní expozice v benediktinském klášteře v Polici nad Metují

Po více než třech letech plánování a příprav byla v Polici nad Metují zpřístupněna nová moderní audiovizuální expozice. Největší novinka, kterou Muzeum Náchodska pro letošní sezónu připravilo, je již zpřístupněna a těší se na všechny návštěvníky.
V pátek, 26. května 2023, byla v prostorách benediktinského kláštera v Polici nad Metují slavnostně otevřena nová muzejní expozice. Vernisáže se mimo veřejnosti zúčastnili také zástupci Královéhradeckého kraje (náměstkyně hejtmana odpovědná za oblast sociálních věcí, kultury a cestovního ruchu Martina Berdychová), města Police nad Metují, města Hronova nebo benediktinů (břevnovský arciopat P. Petr Prokop Siostrzonek O.S.B.). 
Nová expozice byla otevřena u příležitosti 810. výročí darování Policka břevnovským benediktinům. Zpřístupněn byl zrenovovaný opatův byt a dvě moderní audiovizuální expozice nazvané Benediktinské Policko – příběh z dob středověké kolonizace Lidová zbožnost – kraj poutních míst, zázračných studánek a pověstí. Autorem obou nových expozic je renomovaný architekt a vizuální umělec Richard Loskot, který je pojal jako světelnou hru obrazů mluveného slova a předmětů. Scénář pro ně vytvořil Jan Tůma z Muzea Náchodska.
Pokud si nové expozice chcete prohlédnout, můžete tak učinit během běžné otevírací doby polických objektů Muzea Náchodska. Otevřeno je od května do října, mimo tyto měsíce je nutné prohlídku objednat na e-mailu vecerova@muzeumnachodska.cz.
 
Adéla Paprskárová
adela.paprskarova@broumovsko.cz
+420 733 739 728
Vyhledat místo
Interaktivní mapa