Nový krajský dotační program láká filmaře k tvorbě v Královéhradeckém kraji

Královéhradecký kraj vyhlásil nový dotační program na podporu natáčení filmů a seriálů na území regionu. Celkem šest milionů korun plánuje rozdělit mezi úspěšné žadatele z řad audiovizuálních tvůrců. Cílem je nejen propagace regionu, ale také podpora místní ekonomiky.

Výsledkem podpořeného projektu může být celovečerní hraný nebo dokumentární film určený pro distribuci v kinech či pro vysílání v televizi, na internetu nebo na dalších platformách. Alespoň část filmu či seriálu musí tvůrci natočit v Královéhradeckém kraji.

Dotace pokryjí výdaje související s výrobou audiovizuálního díla, které příjemce vynaloží za dodávky zboží a služeb poskytovaných na území Královéhradeckého kraje, jako je například výroba kulis, kostýmů, catering, ubytování štábu, pronájmem lokací a podobně.

Žádosti do dotačního programu mohou zájemci posílat od 17. října do 20. prosince 2023 prostřednictvím datové schránky. Veškeré informace naleznou na krajském dotačním portálu http://dotace.kr-kralovehradecky.cz.

Filmová kancelář bude pro filmaře také zdrojem informací, bude pomáhat štábům se zajištěním natáčení a usnadňovat jim práci na území kraje, jako je vyhledávání lokací či zprostředkování a koordinace jednání s místními úřady, a také bude marketingově podporovat publicitu a propagaci projektů. Více informací na www.filmhk.cz.

Vyhledat místo
Interaktivní mapa