Muzeum stavebnice Merkur se nadechuje k dalším změnám

Zatím sice moc změn na první pohled vidět není, přesto se dějí. Každý návštěvník si všiml upravené recepce, která dostala nový kabát. Nebo nového koutku pro děti a prostoru pro krátkodobé výstavy, kde momentálně probíhá výstava Woodyland. Další změny už tak viditelné na první pohled nejsou. V expozici je několik cedulí v novém designu, která seznamují návštěvníky v historií a současností stavebnice. A to vše vzniklo ve spolupráci s panem architektem Zdeňkem Rychtaříkem.

Po konci turistické sezóny se Muzeum stavebnice Merkur nadechuje k další etapě změn v expozici. V plánu je „pohrát“ si s částí expozice v přízemí. Nově vznikne prostor, který představí stroje, na kterých se Merkur vyráběl. Protože stavebnice Merkur není jen originální a dnes už legendární stavebnice, ale také firma a fabrika Inventor (založená v roce 1920) a expozici jistě ozvláštní a vhodně doplní stroje a jejich části.

Potom přijde na řadu nová instalace expozice. Záměrem Muzea je expozici trochu odlehčit a dbát víc na časovou osu. A samozřejmě nelze opominout edukační část, takže se v Muzeu objeví i skutečnosti spjaté s politickými změnami, které – bohužel – výrazně ovlivnily vývoj a samotnou existenci stavebnice. Poté, co v polovině srpna vznikla úplně nová část expozice ve sklepení, začnou se plánované změny realizovat i v přízemí. Provoz Muzeu přitom nebude zastaven, ale přece jen dojde k nějakým omezením.

I přes plánované změny a práce na expozici bude Muzeum denně otevřeno pro všechny návštěvníky.

Navíc se můžete podívat na nový YouTube kanál Muzea stavebnice Merkur, kde uvidíte unikátní záběry Ocelového města nebo třeba „merkurácká“ videa z učebny v Praze. Novinky a aktivity muzea můžete sledovat nově i na Facebooku a Instagramu.

Muzeum stavebnice Merkur se nadechlo k nové cestě a začalo dělat první krůčky k tomu, aby se expozice změnila v moderní a interaktivní podívanou. První kroky jsou znatelné. A vše je v plánu dokončit k roku 2025, kdy si nejenom stavebnice Merkur připomene své sté narozeniny. Věříme, že spolu s ní si toto významné jubileum připomenou i místní obyvatelé a návštěvníci. Ale do té doby čeká Merkur ještě mnoho dalších kroků. Ty první jsou už za ním.

 

Vyhledat místo
Interaktivní mapa