Muzeum papírových modelů slaví 10. narozeniny

V letošním roce uplyne 10 let od založení Muzea papírových modelů. A tyto úžasné narozeniny nemůžeme nechat jen tak bez povšimnutí, a tak jsme pro všechny připravili na první červnový víkend oslavu. A nebudeme se šetřit. Trochu jsme se rozhodli inspirovat pátými narozeninami, které proběhly v Muzeu v roce 2017. Ano, je to skoro neuvěřitelných 5 let od poslední oslavy…

Na co se můžete těšit? Ve zkratce: budou dvě vernisáže, dva dvoj-koncerty, představení pro děti, do Bezděkových sadů (autobusové nádraží) přijede zase po letech vlak a mnoho dalšího.

Vše začne ve čtvrtek 2. června odpoledne vernisáží výtvarníka Adama Panáčka v Zeleném domečku. To bude taková malá ochutnávka oslav, které naplno začnou následující den. Do Police přijedou dvě gratulantky, které tady byly už před pěti lety. Dvě úžasné zpěvačky, na které se moc moc těšíme. V pátek 3. června vystoupí před Muzeem Zuzana Dumková a v sobotu 4. června pak Jana Šteflíčková. Před jejich vystoupením vždy zahraje některý z místních hudebníků. V pátek dvojice trumpetista Štěpán Přibyl s kytaristou Pavlem Čermákem, v sobotu pak Vladimír „Hendrix“ Kalvach.

Páteční odpoledne odstartuje svým vystoupením skupina historického šarmu Antares. Díky nim zavane v Bezděkových sadech trocha vzduchu ze středověku. A po nich večer vystoupí výše zmiňovaná Zuzana Dumková, jedna z nejuznávanějších českých kytaristek.

Sobotní den bude plný radosti a zábavy. U Muzea se objeví kouzelník, v 15 hodin proběhne v expozici Muzea vernisáž výstavy modelů z dílny pana Petra Knotka, která bude spojena se křtem dvou publikací. Tou první bude katalog k výstavě a tou druhou pak unikátní publikace, mapující autory vystřihovánek, kteří spolupracovali s časopisem ABC s názvem „60 let s vystřihovánkami ABC“. Na této publikaci aktuálně usilovně pracuje tým „papírových archeologů“ Josef Kropáček a Stanislav Fajkus společně s Robertem Pavelkou. A pokud nám to dovolí počasí, tak se před Muzeem „odpálí“ papírový ohňostroj. Zároveň bude otevřena i nově rozšířená Expozice časopisu ABC přímo v Muzeu. A večer pak přijde se svou gratulací zpěvačka Jana Šteflíčková, která je kromě jiného i kmenovou členkou souboru Divadla Ypsilon.

V neděli se pak opět po letech přijede do Police vlak a na autobusovém nádraží se objeví koleje a vláček pro děti. Ovšem neděle vyvrcholí příjezdem dalšího gratulanta: tedy gratulantů. Od 14 hodin na sále Pellyho domů vystoupí totiž se svým písničkovým programem Kája a Bambuláček! Známá dvojice, která v posledních letech baví nejmenší i větší děti. A kromě toho ještě spousta dalších věcí: možnost prohlídky výroby stavebnice Merkur v nedalekém „Inventoru“, tady ve firmě Merkurtoys.

Podrobnosti najdete na našich sociálních sítích a na plakátovacích plochách.

Nezapomeňte: od čtvrtka 2. června do neděle 5. června Vás zve Muzeum papírových modelů na oslavy svých narozenin.

Pavel Frydrych
Muzeum papírových modelů

www.mpmpm.cz

Vyhledat místo
Interaktivní mapa