Finálový týden festivalu Za poklady Broumovska přinese bohatý hudební program zakončený koncertem Filharmonie Hradec Králové

Broumov | Řadu originálních hudebních zážitků si budou moci odnést návštěvníci festivalu Za poklady Broumovska, jehož 18. ročník tento týden končí. Ve čtvrtek 31. srpna ve 21 hodin bude program festivalu zpestřen v klášterním kostele sv. Vojtěcha v Broumově koncertem Dua Kchun a jejich audiovizuálním projektem Purgatio. V ten samý den bude zahájeno Festivalové finále s lákavým doprovodným programem, který vyvrcholí v sobotu 2. září v 18 hodin v klášterním kostele sv. Vojtěcha závěrečným koncertem Filharmonie Hradec Králové pod vedením dirigenta Kaspara Zehndera.

18. ročník festivalu Za poklady Broumovska míří do finále. Program nabitého hudebního týdne startuje ve čtvrtek 31. srpna v 21:00 mimořádným koncertem tenoristy Martina Prokeše a barytonisty Marka Šulce, kteří společně tvoří Duo Kchun. To do klášterního kostela sv. Vojtěcha v Broumově přiveze speciální audiovizuální projekt Purgatio, který spojuje gregoriánský chorál, renesanční polyfonii, mluvené slovo a kresbu světlem v jeden celek. Vystoupení navazuje na úspěšné koncerty při svíčkách, které festival představil jako novinku před dvěma lety. O kresbu světlem a videoart se postarají Atila Vörös a Rudolf Živec.

„Návštěvníci koncertu se budou moci ponořit spolu s interprety do naprosté tmy a ticha a pozorovat, jak se prostor postupně probouzí světlem a magickými obrazy. Meditativní zpěv dvou lidských hlasů bude doplněný o hlas vypravěče Vladimíra Javorského, který recitací ze záznamu převypráví části z Danteho Božské komedie, věčný příběh o životě a smrti, o moudrosti a pokoře,“ popisuje připravovaný koncert ředitelka festivalu Tereza Kramplová.

Vstupné na koncert je 290 Kč. Vstupenky je možné zakoupit na smsticket.cz nebo osobně na prohlídkovém okruhu broumovského kláštera (platba možná pouze v hotovosti).

Ve čtvrtek 31. srpna v klášteře odstartuje Festivalové finále s rozmanitým doprovodným programem. Ten bude zahrnovat prohlídky broumovského kláštera se závěrečným varhanním koncertem bratrů Andršových (čtvrtek 31. 8. a pátek 1. 9. v 10:00 a 12:00 v rámci prohlídek kláštera). Před klášterní kavárnou Café Dientzenhofer se pak bude možné zaposlouchat do ambientní hudby v podání hudebního dua Tomáš Mrština a Mathias Novak (čtvrtek 31. 8. od 14:00 a od 16:00).

Festival pak vyvrcholí závěrečným koncertem v sobotu 2. září v 18 hodin v klášterním kostele sv. Vojtěcha v Broumově. Zakončení festivalu s tématem dechových nástrojů a dechu jako takového se ujme Filharmonie Hradec Králové se svým šéfdirigentem Kasparem Zehnderem. Ten přijal i roli sólisty a představí se v dílech Wolfganga Amadea Mozarta a Giovanni Battisty Pergolesiho. Dovršením prezentace díla rezidenčního skladatele Jana Kučery bude provedení jeho orchestrální verze skladby Zrození. Program doplní výběr z baletu Pulcinella Igora Stravinského. Vstupné na koncert je dobrovolné, výtěžek putuje na pomoc kostelům.

Program koncertu:
Franz Beck: L’Isle déserte
Jan Kučera: Zrození (orchestrální verze)
G. Battista Pergolesi Koncert G dur nebo D dur pro flétnu, 2 housle a basso continuo
W. A. Mozart: Andante C dur pro flétnu a orchestr K 315
W. A. Mozart: Rondo D dur pro flétnu a orchestr (arr. Franz Anton Hoffmeister) K Anh. 184
I. Stravinskij: Pulcinella, suita výběr

Kateřina Ostradecká
Za poklady Broumovska
Agentura pro rozvoj Broumovska
Tel: 491 521 283, 723 282 214
Email: katerina.ostradecka@broumovsko.cz

Vyhledat místo
Interaktivní mapa