Dobročinný večer pro Broumovsko

TISKOVÁ ZPRÁVA  

11. červen 2024

Výtěžek Dobročinného večera pro Broumovsko, který podpoří projekty v regionu, přesáhl tři čtvrtě milionu korun

Broumov – Opatské sály broumovského kláštera v pátek 7. června hostily Dobročinný večer pro Broumovsko. Výtěžek této tradiční společenské akce letos přesáhl 750 000 Kč. Částka bude využita do grantového programu Máme rádi Broumov(sko), do Vzdělávacího fondu AMOS a na další projekty Agentury pro rozvoj Broumovska.

Cinkot skleniček, smích, dražební příhozy i rock´n´rollová hudba zněly v pátek večer Opatskými sály broumovského kláštera. Konal se zde Dobročinný večer pro Broumovsko – přátelské setkání podporovatelů regionu, které pořádá Agentura pro rozvoj Broumovska (APRB) vždy první červnový pátek spolu s navazující sobotní ochutnávkou vín Vinum et Cetera. Večerem tradičně provázel Jan Školník, zakladatel APRB, spolu se someliérkou Salonu vín ČR Klárou Kollárovou, za doprovodu rock´n´rollového bandu The 6 Fireballs, který roztančil účastníky večera svými svižnými melodiemi.

Během tiché i licitované aukce uměleckých předmětů a vín z kolekce Salonu vín ČR se vybralo celkem 754 290 korun. Mezi draženými předměty vyvolala největší zájem brokátová sukně LAIVA, kterou do aukce věnovala manželka prezidenta Eva Pavlová. Sukně byla nakonec vydražena za 40 000 korun. „Jsem opravdu moc rád, že se večer vydařil a řekl bych, že i díky vybrané hudbě byl velmi uvolněný. Jsem také rád, že se stále setkáváme s novými hosty, protože podpořit region je možné už jen svou účastí díky vstupnému, které putuje do výtěžku večera,“ uvedl k průběhu Jan Školník.

Výtěžek celého večera poputuje na podporu grantového programu Máme rádi Broumov(sko), jehož obnovená 4. výzva bude vyhlášena 17. června. Výtěžkem bude podpořen také Vzdělávací fond Amos, který mohou využít studenti z Broumovska na svá zahraniční studia, a další projekty Agentury pro rozvoj Broumovska.

PR a tiskový servis:

Kateřina Ostradecká
+420 723 282 214
katerina.ostradecka@broumovsko.cz

Agentura pro rozvoj Broumovska
Klášterní 1, 550 00 Broumov

Vyhledat místo
Interaktivní mapa