Do Teplických skal s on-line vstupenkou

Město Teplice nad Metují otevřelo 1. června možnost on-line nákupu vstupenek do Teplických skal. Nejedná se však o rezervační systém, vstupenka platí od dne nákupu dalších 7 dní. Vstupenka také není vázaná na parkovací místo.

Město k možnosti on-line prodeji přistoupilo proto, aby ulevilo jedné pokladně, u které se někdy tvoří dlouhé fronty. Podle starosty města Josefa Bitnara takových dní v roce není mnoho, dochází k nim především na dny polských svátků a v některé další exponované svátky. Nyní mají tedy návštěvníci skal možnost koupit si vstupenku klasicky na pokladně, nebo – nechtějí-li čekat – on-line prostřednictvím e-shopu. Výhodou je, že si on-line vstupenku mohou koupit dopředu při plánování výletu do Teplic nad Metují na stránkách města pod odkazem Teplické skály, nebo se mohou rozhodnout až na místě. Platnost vstupenky koupené předem je 7 dní ode dne nákupu.

Po celém parkovišti jsou dostupné letáky s QR kódem, jehož prostřednictvím si návštěvníci načtou stránku e-shopu Teplické skály, kde si vstupenku do skal zakoupí. Město Teplice nad Metují také instalovalo nový turniket se čtečkou čárových kódů, který návštěvníky s on-line vstupenkou odbaví. „To je zásadní rozdíl mezi teplickou a adršpašskou vstupenkou, neboť my používáme na vstupence čárový kód a Adršpašské skály používají QR kód,“ vysvětluje Jan Stiller z teplického Informačního centra. Město má v záloze také ruční čtečku čárových kódů pro případ, že by nastaly nějaké technické problémy typu výpadku elektrického proudu. Podle starosty Bitnara se celý on-line prodej postupně rozjíždí, doposud zaznamenali okolo 150 prodaných vstupenek. S počátkem prázdnin však město očekává o on-line vstupenky nárust zájmu.

Cena vstupenek do Teplických skal je 120 korun základní, senioři a studenti 80 korun, děti 6-18 60 korun a rodinné vstupné je 320 korun. Do skal platí také psi, kteří mají vstup za 50 korun. Parkování pro osobní automobil vychází na 150 korun. Město plánuje být on-line vstupenky postupně cenově zvýhodnit.

Narozdíl od rezervačního systému v Adršpašských skalách není teplická on-line vstupenka spojená s parkovacím místem. Parkování na parkovišti u vstupu do Teplických skal se platí zvlášť a pokud je parkoviště obsazené, mohou návštěvníci využít nově upravenou odstavnou plochu u teplického koupaliště, která je zdarma. Odtud vede nová pěšina až ke skalám a cesta je dlouhá 1 kilometr. Parkování je také možné na odstavné ploše u nádraží, kterou však podle slov starosty málokdo využívá.

Autor: Michaela Mašková, Naše Broumovsko
Foto: Libor Sklenář

Vyhledat místo
Interaktivní mapa