Broumov 2028 vyhlašuje velkou kreativní výzvu pro české a polské dětské kolektivy

Broumov / Finalista prestižní soutěže o titul Evropské hlavní město kultury – Broumov 2028 – dnes vyhlašuje velkou kreativní výzvu „Moje přání pro místo, kde žiju…“. Výzva je určena dětským kolektivům z Královéhradeckého kraje a polských okresů Wałbrzych a Kłodzko.

Do česko-polské výzvy se mohou přihlašovat předškolní, školní, zájmové i volnočasové kolektivy. Cílem výzvy je podpořit kreativitu dětí a také jejich schopnost pracovat a tvořit v týmu. Soutěž je rozdělena do 4 kategorií dle věku a z každé kategorie vybere odborná porota jeden vítězný kolektiv z Polska a jeden z Česka, které vyhrají zajímavé ceny. Vítězná díla budou vystavena ve webové galerii i na sociálních sítích a v průběhu června představena na výstavě s pomocí brýlí pro virtuální realitu, která zavítá do Broumova, okresních měst Královéhradeckého kraje a do Polska. Výzva se koná pod záštitou hejtmana Královéhradeckého kraje Martina Červíčka.

„Do výzvy hledáme kolektivy dětí a mladých lidí, ať už třídy nebo například skautské oddíly, které společně přihlásí umělecké dílo. Může to být kresba, koláž, video, plastika, socha, animace, komiks... Fantazii se meze nekladou. Vítězné týmy ze stejné kategorie se mohou kromě interaktivní výstavy těšit také na společné setkání v Broumově a s ním spojenou dobrodružnou prohlídku místního kláštera a města a výtvarné workshopy, které pro ně připraví tým Dětské galerie Lapidárium. Vylosované kolektivy, které nebudou přímo z Broumova, získají i příspěvek na dopravu v hodnotě až 5000 Kč,“ popisuje kreativní výzvu Pavla Jenková z týmu Broumova 2028.

Uzávěrka příjmu uměleckých děl je 15. května 2023. Do výzvy je možné se registrovat na WEBU, kde jsou zveřejněny bližší informace.  

Kateřina Ostradecká
Broumov 2028
T: +420 723 282 214
E:
katerina.ostradecka@broumovsko.cz

Vyhledat místo
Interaktivní mapa