Běloruské Isna Trio vystoupí v Soulkostele ve Vernéřovicích

Broumov – V sobotu 25. září 2021 vystoupí ve vernéřovickém Soulkostele Isna Trio. Trojice muzikantů pochází z Běloruska. Koncert se koná za podpory Visegrad Fund a Vzdělávacího a kulturního centra Broumov. Začátek akce je od 20 hodin, koncert startuje ve 20:30. Vstupné je zdarma.

Uskupení Isna Trio tvoří trojice zkušených běloruských hudebníků, jmenovitě Sjarhej Douhušau, Alexej Varsoba a Andrej Jevdokimov. Svoji zemi postupně opustili v posledních třech letech kvůli svým politickým postojům a zhoršující se situaci v Bělorusku, kdy Lukašenkův režim začal tvrdě omezovat i svobodný umělecký projev. Od té doby žijí v exilu v Polsku. V červnu 2021 se nechali inspirovat atmosférou mlžných luk a poezií středoevropských básníků a založili Isna Trio.

Jejich hudbu určuje výrazný hlas akordeonu, kytara a povznášející píšťala. Výrazný, hluboký a místy temný zvuk ještě podporuje podmanivý mužský hlas. Ve své tvorbě spojují současnou poezii se snovými rytmy a běloruským folklorem. Skladby skupiny byly inspirovány mimo jiné verši Tamáse Jónáse (Maďarsko), Agaty Jabłońské (Polsko) a Dainiuse Dirgėly (Litva). Verše interpretují v původních jazycích, jejichž zvukomalebnost pak ovlivňuje hudební doprovod. Nejen hudebními kořeny si je Isna Trio blízké s polským folklórem, ale letos v létě vystupovali například na polském festivalu Folkowisko.

Těžko si pro jejich hudební projev představit zajímavější prostor, než je Soulkostel v lese na okraji Vernéřovic. Místo samo přitahuje zajímavé umělce z celého světa, Soulkostel pravidelně hostí experimentální a alternativní hudebníky, ale konají se zde i další akce. Již několik významných muzikantů zde nahrávalo svoje alba. Více informací na www.klasterbroumov.cz nebo na facebookovém profilu Soulkostela.

Michaela Plchová
Agentura pro rozvoj Broumovska
Vzdělávací a kulturní centrum Broumov
Tel: +420 734 257 512
E-mail: michaela.plchova@aprb.cz

Vyhledat místo
Interaktivní mapa