Začátek: 3. 6. 2023, 13:00

Web: www.klasterbroumov.cz
GPS souřadnice:
50°35'10,297"N
16°19'59,984"E

Vstupné: 120 Kč na místě / 100 Kč v předprodeji / vína se platí zvlášť
Kontakt: vaclav.matejicek@broumovsko.cz
Pořádá: Vzdělávací a kulturní centrum Broumov, o. p. s.
Projekt je podpořen Vinařským fondem České republiky.

 

Vinum et Cetera

Tradiční a návštěvníky vyhledávaná ochutnávka nejlepších českých a moravských vín ze Salonu vín ČR, která se koná na nádvoří broumovského kláštera. Milovníci vína mohou ochutnávat a vybírat z pestré nabídky špičkových tuzemských vín. Kromě ochutnávky se o víně dozvědí také mnoho informací, včetně zajímavostí o pěstování a technologii zpracování. 

Celá akce se vyznačuje uvolněnou a přátelskou atmosférou v prostředí barokního kláštera a klášterní zahrady, kde je možné posedět a vychutnávat si kvalitní vinný mok. Návštěvníci si budou moci užít Cimbálovku Aleše Smutného a bohatou nabídku obložených chlebů s domácími pomazánkami a také prvotřídní sýry včetně toho broumovského sýru Branauer.

Degustační vzorků bude k dispozici 50 kusů a pocházejí ze stálé degustační expozice stovky nejlepších vín z Moravy a Čech z kolekce Salonu vín České republiky a 13 vzorků vín z Benediktinských sklepů kláštera Broumov.  

 

 

 

Místo konání
Klášter Broumov

Klášter Broumov

Impozantní barokní komplex broumovského kláštera na vás dýchne bohatou historií a můžete tu s přehledem strávit celý den. Na celoročně přístupný prohlídkový okruh této národní kulturní památky můžete vyrazit i

Detail místa
Vyhledat místo
Interaktivní mapa