Lokalita: Police nad Metují
Začátek: 6. 5. 2021, 19:00

Tomáš Strašil: Violoncello

Termín konání: 6. 5. 2021 od 19:00
Místo konání: ONLINE - YouTube kanál Wihanův rok

Přednáškový cyklus k projektu Wihanův rok představí spoustu věcí, které se „děly“ kolem Wihanova života, zazní mnoho jmen z historie české hudby a samozřejmě nesmí scházet ani představení violoncella, jako jednoho z nejznámějších hudebních nástrojů.

A právě představením violoncella bude v květnu Wihanův rok pokračovat. Do Police nad Metují přijede 6. května violoncellista, pedagog na Pražské konzervatoři a AMU a člen tria Bergerettes Tomáš Strašil.

Přednáška začne představením hudebního nástroje viola da gamba, který je považován za předchůdce dnešního violoncella. Ta prožila své zlaté období v době renesance a baroka zejména ve Francii. Ale třeba Johann Sebastian Bach věnoval viole da gamba svůj 6. Braniborský koncert. Od pozdního baroka pak začaly být gamby vytlačovány modernějšími nástroji houslové konstrukce, jako jsou viola či violoncello.

Místo konání
Police nad Metují

Police nad Metují

Město Police nad Metují se nachází v náchodském okrese. Geologický vývoj tohoto území ovlivnil nejenom vznik unikátní krajinné oblasti, ale podmínil i vznik jednoho z nejvýznamnějších rezervoárů podzemní pitné vody, s významným vodohospodářským využitím

Detail místa
Vyhledat místo
Interaktivní mapa