Lokalita: Broumov
Začátek: 25. 2. 2021, 16:00

Vstupné: 80 Kč

GPS souřadnice: 50°35'10,297"N, 16°19'59,984"E

ŽIVÁ online prohlídka klášterní knihovny

Kdy: čtvrtek 25. 2. 2021 od 16:00 
Kde: ONLINE

Nenechte si ujít mimořádnou ŽIVOU online prohlídku broumovského kláštera, zaměřenou na vzácně dochovanou klášterní knihovnu. Dozvíte se řadu zajímavých informací z historie i současnosti, na které při běžných prohlídkách není dostatečný prostor.
Detailně si prohlédneme nástropní fresky, podíváme se na ochoz knihovny a prolistujeme i nejvzácnější poklady z knihovního fondu. 
Živou online prohlídkou vás provedou Jakub Gruss spolu s Evou Vodochodskou.

Místo konání
Klášter Broumov

Klášter Broumov

Impozantní barokní komplex broumovského kláštera na vás dýchne bohatou historií a můžete tu s přehledem strávit celý den. Na celoročně přístupný prohlídkový okruh této národní kulturní památky můžete vyrazit i s dětmi. Společně nahlédnete za mohutné klášterní zdi, které ukrývají unikátní kopii Turínského plátna, vzácně dochovanou klášterní knihovnu nebo bohatě zdobený kostel sv. Vojtěcha. Na zvídavé návštěvníky čeká Dětská galerie Lapidárium nebo středověká klášterní písárna s interaktivními prohlídkami. Ve volně přístupné klášterní zahradě si odpočinete pod košatým staletým dubem, prozkoumáte moderní umění v Galerii Dům a prohlédnete si funkční historický kuželník. V klášterní kavárně vás potěší výborná káva, moderní gastronomii okusíte v klášterní restauraci. A pokud se vám nebude chtít jinam, v renovovaných mnišských celách klášterního Domu hostů můžete na noc složit svou hlavu.

Detail místa
Vyhledat místo
Interaktivní mapa