Lokalita: Soulkostel
Začátek: 24. 5. 2024, 19:00

Web: www.soulkostel.com/
GPS souřadnice:
50°37'6,945"N
16°11'26,343"E
Vstupné: 200 korun

Hmlisto & Petr Linhart

V pátek 24. května 2024 zahrají v Soulkostele ve Vernéřovicích postfolkoví krajináři Hmlisto & Petr Linhart. Jejich společné album Československá získalo cenu Radio_Head Awards 2022 slovenského Rádia FM. Experimentální dvojjazyčné album nabízí netradiční fúzi dvou pohledů, dvě výpovědi společně obsažené ve většině písní, a právě spojení dvou pohledů je tím, co dělá tohle album jedinečným.
Album Československá na Spotify: https://open.spotify.com/album/62FWRKrxt4389TlCaCvpFG
 
Hmlisto
Neobyčejné duo matky Veroniky a syna Jána Kickových z horské samoty pod Vtáčnikem, jež ve své tvorbě kombinuje současné písničkářství s vlivy autentického karpatského folkloru i rockové hudby.
https://www.hmlisto.sk/
 
Petr Linhart
Písničkář, poutník, milovník krajin a jejich příběhů. Svůj žánr si nazval landscape folk. Na svém kontě má šest sólových alb, přičemž tři z nich byla nominována na žánrovou cenu Anděl.
https://www.petrlinhart.cz/
V průběhu večera zazní jak písně z alba Československá, tak sudetský landscape folk Petra Linharta z jeho sólového autorského repertoáru.
 
SUPPORT:
Tomáš Toman & Ján Kicko
Tomáš Toman je písničkář z Krkonoš. Ve svých písních se toulá po krajinách svého srdce, nahlíží do současné i minulé tváře Krkonoš a snaží se pozvedat svůj zrak i k místům, kam není možné dohlédnout, a k věcem, které bývají očím neviditelné.
V Soulkostele představí své nové album „O duších a lidech“, na němž ožívají česko-německé příběhy ze zapadlých koutů Krkonoš. Jednotlivé písně líčí osudy vysídlených obcí na Trutnovsku a jejich obyvatel – od pradávných prospektorů přes generace horských hospodářů až po nové osadníky po roce 1945.
Na kytaru jej doprovodí Ján Kicko, který se též podílel na nahrávání alba „O duších a lidech“.
http://www.tomastoman.com
 
The Winter Sounds (Patrick Keenan sólo)
Kapela hrající solarpunk, fuzz-pop, dreampop, new wave, dance music a folk, momentálně rozdělená mezi Spojenými státy americkými a Českou republikou, kde žije její frontman Patrick Keenan.
https://thewintersounds.bandcamp.com/
 

Místo konání
Soulkostel

Soulkostel

Soulkostel se nachází v lese u obce Vernéřovice v blízkosti vernéřovické studánky. Pravidelně se zde konají hudební akce a festivaly.  

Detail místa
Vyhledat místo
Interaktivní mapa