Místo: Kolárovo divadlo
Začátek: 11. 4. 2023, 19:00

GPS souřadnice:
50°32'13,937"N
16°14'14,517"E
Vstupné: 120 Kč

Biják v polickém Kolárově divadle - Děti Nagana

Píše se rok 1998, v japonském Naganu právě vrcholí turnaj století. Češi vyhrávají a propuká davové šílenství. Dospělí získávají skoro ztracenou národní hrdost. Všechny malé děti chtějí být jako Jarda Jágr nebo Dominik Hašek. Mezi nimi je i Dominik. Jedenáctiletý snílek, kluk z rozvrácené rodiny. Upíná se ke svému idolu. 
Dominik by moc chtěl rád hokej, ale jeho rodiče na to nemají peníze. A navíc ještě pochybují o synových schopnostech. Na radu svého dědečka si proto Dominik spolu s kamarádem Honzou vybudují hokejbalový tým. Pojmenují ho "Šavle", stejně jako Haškův domovský klub v Buffalu. 
Tým složený z nesourodých, podceňovaných dětí, začíná pracovat na velké výzvě. Porazit tým Rudých křídel z vedlejší vesnice a vybojovat si respekt. Po úvodním debaklu Šavle přebírá tým svérázný trenér a otec Honzy Karel (Hynek Čermák), bývalý extraligový hokejista. Vše postupně směřuje k odvetě. 
Film je poctou úspěchů českých hokejistů a vzdává hold legendám. Zároveň předává poselství o tom, že dětské sny mají mnoho podob a děti je potřeba podporovat. 

Místo konání
Kolárovo divadlo

Kolárovo divadlo

Kolárovo divadlo je divadlo v obci Police nad Metují postavené v letech 1939–1940 podle návrhu choceňského architekta Čeňka Mužíka ve funkcionalistickém stylu. Pojmenováno bylo podle Josefa Jiřího Kolára, herce

Detail místa
Vyhledat místo
Interaktivní mapa