Místo: Kolárovo divadlo
Začátek: 5. 2. 2023, 18:00

GPS souřadnice:
50°32'13.937"N
16°14'14.517"E

Nevhodný mládeži do 12 let.
České titulky. 
Vstupné: 100 Kč

BIJÁK - Osm hor

Film podle bestselleru Paola Cognettiho Osm hor je filmem o přátelství, dospívání a hledání cesty v životě na pozadí majestátních hor. Pietro je chlapec z rušného italského města, Bruno je kluk ze zapomenuté alpské vesnice. Jeden se léto vrací do hor s rodiči, druhý kopce nikdy neopouští. Sdílí lásku k majestátním vrcholům, složitý vztah k vlastním otcům a časem i husté plnovousy. Tak jako příroda roste, usychá a znovu vzkvétá, mění se i jejich přátelství. 
Ztráta v Pietrově životě ho po mnoha letech zavede zpět na venkov a opětovné setkání s Brunem změní jeho pohled na svět. Za adaptaci stejnojmenné knihy Paola Cognettiho o přerodu chlapců v muže, hodnotě přátelství a hledání smyslu života v tichu spektakulárních Alp či Himaláje, získali režiséři Felix van Groeningen a Charlotte Vandermeersch Cenu poroty na festivalu v Cannes. 

 

Místo konání
Kolárovo divadlo

Kolárovo divadlo

Kolárovo divadlo je divadlo v obci Police nad Metují postavené v letech 1939–1940 podle návrhu choceňského architekta Čeňka Mužíka ve funkcionalistickém stylu. Pojmenováno bylo podle Josefa Jiřího Kolára, herce

Detail místa
Vyhledat místo
Interaktivní mapa