Lokalita: Klášterní zahrada
Začátek: 26. 6. 2024, 19:00

Web: www.klasterbroumov.cz/

Předprodej: na síti SMSticket.cz nebo na pokladně prohlídkového okruhu broumovského kláštera.
Vstupné v předprodeji: 200 Kč / 150 Kč (pro členy klubu ArtCafé) / 100 Kč (studenti do 26 let)
Vstupné na místě: 250 Kč / 180 Kč (pro členy klubu ArtCafé) / 100 Kč (studenti do 26 let)
Rezervace: vaclav.matejicek@broumovsko.cz

ArtCafé Open Air: Andrea Šulcová & Allison Wheeler

Pojďte prožít první letošní koncert ArtCafé pod širým nebem v klášterní zahradě!
 
Andrea Šulcová (CZ) a Allison Wheeler (USA) - okouzlující spojení dvou muzikantek, které se zrodilo ze společné lásky k folku, bluegrassu a psaní písní. Poté, co obě vydaly v roce 2022 úspěšné debuty, Andrea album Opportunities (Animal Music) a Allison album Winterspring (Ubuntu Music), se daly na jaře 2023 dohromady a začaly společně tvořit.
Přestože pocházejí z opačných koutů světa, jsou to spřízněné duše, které vyrůstaly na hudbě Joni Mitchell, Alison Krauss nebo Dixie Chicks, jež silně ovlivnily jejich zvuk a vnímání hudby.
 
Andrea Šulcová původem z Náchoda, žijící v Drážďanech, je songwriterka, “zpěvačka s výjimečnou a uhrančivou barvou hlasu a muzikantka s obrovským darem” (Vít Troníček, ePortýr). Debutové album Opportunities, na kterém spolupracovala s producentem Petrem Ostrouchovem (Animal Music) a jedněmi z nejlepších hudebníků v Čechách, se setkalo s velkým ohlasem a sklidilo pochvalné recenze: "Moc českých zpěvaček si s americkou country, popem a jazzem takhle nehraje." Honza Průša (Seznam Médium) nebo "Některé písně vracejí ducha seskupení Crosby, Still, Nash & Young." (Roman Jireš ČTK, Rock&Pop). Nedávno byla také časopisem Headliner zařazena mezi 50 nadějí české hudby se slovy: “její písně dokáží prozářit den, vytáhnout ze splínu a dodat odvahu” (Šárka Hellerová).
 
Allison Wheeler ze Salinas v Kalifornii je "skladatelka s velkou zvukovou představivostí" (Peter Quinn, Jazzwise UK) a všestranným hlasovým projevem s láskou k tvůrčím výzvám. Její debutové album Winterspring vyšlo v roce 2022 u londýnského vydavatelství Ubuntu Music a bylo označeno za "jednu z nejsilnějších písňových kolekcí za posledních několik let" (Jan Hocek, JazzPort). Kritikové ji přirovnávají k umělkyním jako Becca Stevens (Jazz Times) nebo Gretchen Parlato (Jazzwise UK), přesto si však vytváří vlastní a zcela jedinečný svět. Její hudba plynule překračuje žánrové hranice, inspiruje se jazzovými kořeny i talentem ve výtvarném a vizuálním umění a vytváří říši imaginace poháněnou improvizací, nostalgií a láskou k impresionismu
 
Projekt ArtCafé je realizován za finanční podpory Ministerstva kultury ČR a Královéhradeckého kraje. 

Místo konání
Klášterní zahrada

Klášterní zahrada

Klášterní zahrada je unikátní prostor s vlastní neopakovatelnou atmosférou. Pro veřejnost byla zpřístupněna v roce 2007 a od té doby slouží kulturním akcím a jako místo pro možnost trávení volného

Detail místa
Vyhledat místo
Interaktivní mapa