Lokalita: Teplice nad Metují
Tel.: +420 491 581 197, +420 775 761 003
E-mail: info@teplickeskaly.eu

Web: teplickeskaly.eu
GPS souřadnice:
50°35'41,606"N
16°8'50,532"E

Parkování Parkování

Teplické skály - Národní přírodní rezervace

Vydejte se na výlet teplickým skalním labyrintem, který místy doslova bere dech. Projděte jeskynním systémem Poseidon na Velké chrámové náměstí, ke Skalnímu chrámu a okolo monumentálních Chrámových stěn. Zážitek z divokých přírodních partií si odnesou všichni bez rozdílu věku. Než stanete v centru Teplických skal, pod monumentální hradbou Chrámových stěn, projdete dlouhou Vstupní roklí. Skály po obou stranách rokle budou stále příkřejší, vyšší, nedostupnější… Nakonec se údolí sevře v úzké nehostinné soutěsky. Ty musely být v minulém století na několika místech rozšířeny – tak nepřístupné teplické skalní město bylo. Za soutěskami Skalního a Chrámového náměstí se skály opět otevřou, zavoní Krakonošova zahrada a opět uvidíte slunce. Jste pod Chrámovými stěnami. Pokračujete po okraji skalního města a hlubokými soutěskami Sibiře okruh uzavřete. Při cestě zpět můžete ještě vystoupat po příkrých schodech na zříceninu skalního hradu Střmen. Obejít celý turistický okruh je přeci jen náročnější výlet, zážitek z divokých přírodních partií si ale odnesou všichni bez rozdílu věku. 

přístupné celoročně 
+ přímo u vstupní pokladny je řada restaurací
+ možnost ubytování v několika hotelech a penzionech v bezprostřední blízkosti skal 
+ nedaleko vstupu je vlaková zastávka na trati Trutnov – Teplice. 

Teplické skály 1
Teplické skály 2
Teplické skály 3
Teplické skály 4
Teplické skály 5

Národní přírodní rezervace Adršpašsko-teplické skály na Broumovsku představuje rozsáhlou plošinu o rozloze 17 km2. Zahrnuje přístupná skalní města, nad nimiž ční pískovcový vrch Čáp (786 m n.m.) s dalekými výhledy do Jiráskova kraje.

Teplické skalní město je přístupné od východu od parkoviště u hotelu Orlík (železniční zastávka Teplice nad Metují - skály). Placený okruh je značen modře a je dlouhý 6 km. Teplické skály jsou charakteristické dlouhými a vysokými stěnami a soutěskami, které v takovém množství v jiných skalních městech nenajdeme. Útvary Smetana u klavíru, Chrámové náměstí, Martinská stěna, Krakonošovo párátko, soutěska Sibiř, nebo výstup na bývalý hrad Střmen patří k vrcholům okružního výletu, na který byste si měli vyhradit alespoň tři hodiny času. 

Dětská trasa Za pokladem Teplických skal
Quest KudyTudy Do Skal
Pro všechny, kteří mají rádi zábavu a dobrodružství a chtěli by poznat skály trochu jinak, je zde připravena hra podobná šipkované, které se říká quest (hledačka). Hra se jmenuje KudyTudy Do Skal a letáček k ní si můžete vyzvednout na pokladně Teplických skal, v Informačním centru v Teplicích nad Metují, nebo si jej stáhnout zde

 
Vyhledat místo
Interaktivní mapa