Teplické skály

Teplické skály - Národní přírodní rezervace

Rádi při vašich cestách navštěvujete skalní města? Právě pro vás máme v letošní sezóně připravenou "TURISTICKOU SOUTĚŽ" Navštivte v době od 1. května do 31. října 2019 tři pískovcová skalní města České republiky a hrajte o zajímavé ceny. Více informací na letáčku, který si můžete v každé z uvedeých oblastí vyzvednout.

Pro všechny, co mají rádi zábavu a dobrodružství a chtěli by poznat skály trochu jinak, jsme připravili hru podobnou šipkované, které se říká quest, nebo česky hledačka. Hra se jmenuje KudyTudy Do Skal a letáček k ní si můžete vyzvednout na pokladně Teplických skal, v Informačním centru v Teplicích nad Metují, nebo si jej stáhnout zde

Národní přírodní rezervace

Skalní město ležící nedaleko Teplic nad Metují je nápadné výraznými souvislými skalními stěnami. Od menšího Adršpašského skalního města je tato oblast oddělena hlubokou Vlčí roklí (z jednoho skalního města do druhého lze projít po značené turistické stezce). Teplické skály jsou zpřístupněny prohlídkovým okruhem (délka 6 km), který je velmi dobře značen a doplněn informačními panely naučné stezky. Návštěvníci tak mají možnost seznámit se s historií skal a jejich objevováním, získají informace o turistice, horolezectví a živé a neživé přírodě. Textové údaje jsou doplněny fotografiemi a ilustracemi.

Na prohlídkový okruh se platí vstupné. Všechny skalní útvary, které jsou velmi přiléhavě pojmenovány, jsou na místě označeny orientačními šipkami. Návštěvník tak může v Teplických skalách vidět například Skalní korunu, Krakonošovo párátko, Medvěda, Hlásku, Golema a jiné. Nejvýraznějším seskupením pískovcových bloků jsou Chrámové a Martinské stěny.

Skalní lezení lze provozovat pouze ve vyznačených oblastech a za určitých pravidel.
Správa Chráněné krajinné oblasti Broumovsko apeluje na horolezce, aby dodržovali podmínky udělené výjimky, a to zejména zákaz vstupu mimo oblasti povolené k lezení. 

 
Vyhledat místo
Interaktivní mapa