Web: starakopalnia.pl
GPS souřadnice:
50°46'17,285"N
16°15'38,468"E

Parkování Parkování

Stara Kopalnia, Wałbrzych

Centrum vědy a umění Stara Kopalnia ve Wałbrzychu představuje unikátní komplex povrchových hornických staveb a podzemní  trasy, které byly dříve součástí uhelného dolu „Julia“. 
Moderní Centrum kultury a umění Stara Kopalnia vzniklo s úctou k hornickým tradicím, neopakovatelné scenérii a místní průmyslové krajině. V roce 2015 se Stara Kopalnia stala kotevním bodem prestižní Evropské stezky průmyslového dědictví (ERIH), jedním ze sedmi těchto míst v Polsku a jediným v Dolním Slezsku.

Stara Kopalnia nabízí:

Muzeum: zde se můžete dozvědět vše o uhlí, hornictví a hornících pracujících v extrémně nebezpečných podmínkách.

Můžete se zde seznámit s taji geologie a zhlédnout i originální konstrukce, řešení technologických procesů, stejně jako bohatou expozici strojů, která umožňuje prozkoumat téměř dvě století průmyslového rozvoje.

Geogródek: expozice pod širým nebem návštěvníkům názorně přibližuje geologickou historii a geologickou stavbu Valbřišska.

Galerie umění a výstavy: neopakovatelná možnost seznámit se s populárními výdobytky mezinárodního umění, vydat se vstříc nejnovějším trendům současné kultury.

Workshopy: keramické a hrnčířské workshopy pro každého realizované v Centru unikátní keramiky.

Nabídka široké palety historických, architektonických, industriálních a řemeslných dílen pro školy a další vzdělávací instituce. Dokonalé zázemí pro rozvoj znalostí, dovedností a představivosti a také tvůrčí objevování nových horizontů.

Události: gigantická kubatura a vybavení Centra umožňují organizování akcí bez technických a oborových omezení.

Veřejný prostor, stejně jako interiéry, byly navrženy světově uznávanými odborníky a úspěšně se osvědčily jako oddychové místo pro konání koncertů, projekcí, konferencí, výstav, komorních setkání a masové rekreace.

VSTUPNÉ:
základní, zlevněné, skupinové

OTEVŘENO:
pondělí – neděle: 10:00 – 18:00 

Vyhledat místo
Interaktivní mapa