Web: starakopalnia.pl
GPS souřadnice:
50°46'17,285"N
16°15'38,468"E

Parkování Parkování

Stara Kopalnia, Wałbrzych

Centrum vědy a umění Stara Kopalnia ve Wałbrzychu představuje unikátní komplex povrchových hornických staveb a podzemní  trasy, které byly dříve součástí uhelného dolu „Julia“. 
Moderní Centrum kultury a umění Stara Kopalnia vzniklo s úctou k hornickým tradicím, neopakovatelné scenérii a místní průmyslové krajině. V roce 2015 se Stara Kopalnia stala kotevním bodem prestižní Evropské stezky průmyslového dědictví (ERIH), jedním ze sedmi těchto míst v Polsku a jediným v Dolním Slezsku.

Stara Kopalnia nabízí:

Muzeum

Zde se můžete dozvědět vše o uhlí, hornictví a hornících pracujících v extrémně nebezpečných podmínkách. Můžete se zde seznámit s taji geologie a zhlédnout i originální konstrukce, řešení technologických procesů, stejně jako bohatou expozici strojů, která umožňuje prozkoumat téměř dvě století průmyslového rozvoje.

Geogródek

Expozice pod širým nebem návštěvníkům názorně přibližuje geologickou historii a geologickou stavbu Valbřišska.

Galerie umění a výstavy

Neopakovatelná možnost seznámit se s populárními výdobytky mezinárodního umění, vydat se vstříc nejnovějším trendům současné kultury.

Workshopy

Keramické a hrnčířské workshopy pro každého realizované v Centru unikátní keramiky. Nabídka široké palety historických, architektonických, industriálních a řemeslných dílen pro školy a další vzdělávací instituce. Dokonalé zázemí pro rozvoj znalostí, dovedností a představivosti a také tvůrčí objevování nových horizontů.

Události

Gigantická kubatura a vybavení Centra umožňují organizování akcí bez technických a oborových omezení. Veřejný prostor, stejně jako interiéry, byly navrženy světově uznávanými odborníky a úspěšně se osvědčily jako oddychové místo pro konání koncertů, projekcí, konferencí, výstav, komorních setkání a masové rekreace.

Vyhledat místo
Interaktivní mapa