Vystoupejte na nejvyšší horu České republiky, která je hned za humny! Z Broumova do Pece pod Sněžkou je to pouhých 70 km. Z výšky 1602 m n.m. budete mít Broumovsko i další kouty Čech a Polska jako na dlani. Z Pece nebo z Růžohorek máte možnost využít i kabinkovou lanovku pro 4 osoby.  


 

+ z Broumova jen 70 km 
+ pro rodiny s dětmi i seniory 
+ možnost využití kabinkové lanovky 
+ překrásné výhledy do Čech i Polska 
+ restaurace v Peci pod Sněžkou i na Růžohorkách 

Sněžka
Sněžka

Vystoupejte na nejvyšší horu České republiky, která je hned za humny! Z Broumova do Pece pod Sněžkou je to pouhých 70 km. Nejvyšší hora České republiky je ideálním cílem jednodenního výletu pro milovníky hor všech věkových kategorií. Z výšky 1602 m n. m. budete mít Broumovsko i další kouty Čech a Polska jako na dlani. Z Pece nebo z Růžohorek máte možnost využít i nově zrekonstruovanou kabinkovou lanovku pro 4 osoby. 

Sněžka byla v minulosti významným poutním místem, dnes je jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů, a to v každé roční době. Její jméno vzniklo z původního názvu Sněžná, čili „sněhem pokrytá“. Skalnatým vrcholem prochází hranice mezi Českou republikou a Polskem.Na jižní české straně svahy padají do Obřího doluna severní polské do údolí řeky Lomničky a k ledovcovým jezerům Velký a Malý Stav. Na vrcholu hory najdete dřevěnou kapli sv. Vavřince, Polskou boudu s meteorologickou stanicí, kamenný trigonometrický obelisk a Českou poštovnu 

Jen pár metrů pod vrcholem je stanice lanové dráhy, která byla nedávno nově zrekonstruována. A tak je tu Sněžka pro všechny bez rozdílu věku a fyzické zdatnosti. Nástupními místy jsou Pec pod Sněžkou (kousek od parkoviště u chaty Lesovna) nebo mezistanice na Růžové hoře. Tu lze také využít i při cestě dolů. Provozní doba lanovky je od pondělí do neděle, od 8:00 do 18:00 (může se změnit v závislosti na počasí). 

Na vrchol vede několik hezkých pěších cest. Vyberte si tu svou:  

  • Z Pomezních bud na Sněžku 
    Jeden nejlehčích výstupů je z Pomezních bud v Horní Malé Úpě, kam můžete vyjet autem či autobusem. Vydejte se po červené stezkou česko-polského přátelství k chatě Jelenka (4 km) a dále přes Obří hřeben až na vrchol Sněžky. Délka trasy je cca 8 km. Zpět se můžete vydat po žluté na Růžovou horu a odtud po zelené do Horní Malé Úpy. 
  • Z Pece pod Sněžkou na Růžovou horu a na Sněžku 
    Středně těžká trasa vede z Pece pod Sněžkou po zelené na Růžovou horu (3km). Ta je známá svou dobrou kuchyní. Dále pokračujte po žluté až na vrchol Sněžky. Délka trasy je cca 6,5 km. Zpět do Pece se můžete vrátit přes Luční boudu, Výrovku a Rychterovy boudy. 
  • Z Pece pod Sněžkou Obřím Dolem 
    Nejtěžší ale i nejkrásnější trasa na Sněžku vede z Pece pod Sněžkou po modré přes Obří důl na Obří sedlo a dále po červené na vrchol. Délka trasy je cca 7 km. V letních měsících je možnost si v Obřím dole prohlédnout zaniklý důl Kovárna.  

Kdo by netoužil zas a znovu vystoupat až na vrchol Sněžky a kochat se neodolatelnými výhledy do daleka?

Vyhledat místo
Interaktivní mapa