Web: safaripark.cz
GPS souřadnice:
50°25'60"N
15°47'50"E

Bezbariérový přístup Bezbariérový přístup
Dětský koutek Dětský koutek
Domácí zvířata Domácí zvířata
Parkování Parkování

Safari Park Dvůr Králové

Vydejte se na safari do africké savany. Safari park Dvůr Králové zve malé i velké návštěvníky na nevšední africké zážitky – spatřete volně se pohybující stáda zeber, antilop, pakoňů, hejna ptáků, a dokonce i smečku lvů. To vše z pohodlí vlastního vozu nebo safaribusu. Nahlédněte k nosorožcům a na největší stádo žiraf chované mimo Afriku. Při své návštěvě můžete obdivovat ryzí africké umění a pohybovat se v rytmech hudby černého kontinentu. 

+ z Broumova jen 60 km 
+ nejen pro rodiny s dětmi 
+ volně se pohybující stáda zvířat 
+ jediné lví safari ve střední Evropě 
+ občerstvení, hřiště pro děti, lanový park

 

levhart.jpg
hroch.jpg
Nosorožci
Žirafy

Vyrazte do Safari Parku Dvůr Králové, podlehněte kouzlu africké savany a užijte si báječný den s rodinou. Tato nádherná zoo je malým koutkem Afriky ve východních Čechách. Užijte si pravé africké safari a pozorujte volně se pohybujících stáda zeber, antilop a pakoňů na rozlehlých pastvinách. Obdivujte největší stádo žiraf žijící mimo Afriku. A také impozantní velikány – nosorožce, jejichž chovem a ochranou je královédvorská zoo proslulá.  

Safari park se navíc pyšní tím, že má jediné lví safari ve střední Evropě. Celkově tu na vás čeká více než 2 300 zvířat. A co víc, dostanete se k nim opravdu velmi blízko, blíž už to nejde.  

Vedle 12 unikátních expozic včetně nově vybudovaného pavilonu Tropické bažiny a dalších zrekonstruovaných prostor si nenechte ujít působivou galerii obrazů slavného malíře Zdeňka Buriana. To vše na rozlehlém prostoru zahrady, kde se nemusíte mačkat. Děti jako příjemný bonus potěší obrovské dětské hřiště, lanová dráha a další atrakce, kde se mohou do sytosti vyřádit. Samozřejmostí je restaurace a stánky s občerstvením po celém areálu. Pokud vaše dítka začnou bolet nohy, nasedněte na vláček a areál si pohodlně projeďte. Lví safari si dokonce můžete vychutnat z pohodlí svého vozu. Po další části safari vás proveze safari truck, jízdu vám navíc zpestří poutavý výklad průvodce-zoologa. 

Vstup je povolený i se psy (za poplatek). Po dobu prohlídky lvího safari (kam se se psy z pochopitelných důvodů nesmí), můžete svého psa umístit do prostorného kotce v klidové zóně.  

V areálu zoo jsou rovněž vyhrazené prostory pro kuřáky. 

Safari park se nachází na okraji města Dvůr Králové nad Labem. Příjezdové cesty jsou dobře značeny. Využijte velké parkoviště přímo u areálu zdarma. 

Vyhledat místo
Interaktivní mapa