Broumovské krajiny – malba a kresba

Jmenuje se Adéla Jenková a malba je její velkou vášní. 

  • Olejomalba
  • Akvarel
  • Obrazy na zakázku, plecháčky, hodiny, batohy, pohledy

Od svých sedmi let až do maturity chodila do ZUŠ v Polici nad Metují do výtvarky, kterou to vše začalo. Vyzkoušela si různé techniky kreslení i malování a nakonec si vybrala olejomalbu, která je stále její nejoblíbenější.

Prvním obrázkem, asi ve třinácti letech, byla snaha o realistický obrázek studánky v Machově, pak se ale dala na abstrakci, což bylo jednodušší a zábavnější. U té zůstává a je to styl, který Adélku nejvíc naplňuje a nabíjí krásnou a pozitivní energií. Ráda vymýšlí různé barevné kombinace a tvary. Někdy dopředu ani neví, jakou barvou začne, jaký udělá tah. Vezme plátno a začne s barvou, na kterou má náladu, začne malovat to, co cítí. 

Když šla na vysokou do Prahy, moc času na malování nezbylo. Během těch pěti let namalovala asi jen tři obrázky. Po dlouhé době zas namalovala krajinku a abstrakce byla ovlivněna Erasmem ve Španělsku. Po škole odjela cestovat do Kanady, Ameriky a na Havaj, kde se zrodily jedny z posledních obrázků a také, dalo by se říct, její další styl – pojmenovala bych ho scifi realismus. V těchto obrázkách z cest je zachyceno vždycky nějaké místo a ještě to, jak to místo vidí sama autorka, nebo tak jak by ho chtěla vidět.

Nyní maluje nejvíc krajinek, tréninkem se to naučila a moc ji to baví. Lidé okolo ní totiž chtějí vidět, jak vidí naši krásnou přírodu se svým štětcem. O krajinky Broumovska je zájem a není se čemu divit. Vždyť právě tato naše krajina je tou nejkrásnější. Věnuje se již také akvarelu a mimo obrazů vytváří i vzory k potisku látky. Nejen krajinky nechává tisknout na plecháčky a ve spolupráci se SPŠ Otty Wichterleho vzniklo 12 různých pohledů Broumovska.  

Obrázky ADA ART

Citace: "Umělec by asi měl mít svůj styl - jeho obrazy by měly mít něco společného.  Když se nad tím zamyslím, stejným znakem všech mých obrázků je sytá výrazná barva a to, že je v každém kousek mě. Nesnažím se krajiny namalovat realisticky přesně podle fotky. Chci, aby bylo vidět, že jde o malbu a snažím se tam vždy přidat něco, co obraz udělá kouzelným." 

Kontakt

ADA ART

Suchý Důl 98

549 62 Suchý důl

tel.: 773628887 

adelakulichova@email.cz

 

Adéla Kulichová - Jenková

Vyhledat místo
Interaktivní mapa