Tel.: 498 100 910
E-mail: info@mpmpm.cz

Web: mpmpm.cz/
GPS souřadnice:
50°32'7,372"N
16°13'54,887"E

Nekuřácké Nekuřácké
Parkování Parkování

Muzeum papírových modelů v Polici nad Metují

Muzeum papírových modelů naleznete v centru Police nad Metují, poblíž autobusového nádraží. Jedná se o stálou expozici modelového světa z papíru a je jedinou svého druhu nejen v České republice. Seznámit se zde můžete s historií papírového modelářství, s tvorbou výtvarníků a modelářů minulosti i současnosti.

1400 modelů předních autorů

Vystřihovánkám, později vystřihování a slepování papírových modelů se věnují malí i velcí již několik generací. Jejich díla jste mohli nalézt v dětských i obývacích pokojích, v kancelářích projektantů stejně jako na základních, středních i vysokých školách. Dnes můžete jejich precizně provedená díla inspirující se v mnoha oborech vidět na soutěžních přehlídkách či příležitostných výstavách. Jsou vypracovaná do nejmenších detailů, mnohá z nich jsou i pohyblivá. Expozice muzea zahrnuje přes 1400 modelů předních autorů z České republiky, Polska i Slovenska.

Více informací naleznete na webu.


Modely všech kategorií:

  • architektura – kostely, hrady a zámky, tovární a železniční celky, městské aglomerace, lidová architektura (chalupy, statky, usedlosti, rozhledny),
  • strojní a stavební technika – zemědělské stroje, bagry, skrejpry, nakladače, automobily osobní, nákladní i sportovní,
  • vojenská technika – džípy, pásová vozidla, tanky a raketové nosiče,
  • letecká technika – letadly, balony, vzducholodě,
  • lodní modely – lodě historické, plachetní, parníky, bitevní, ponorky,
  • kosmická technika – rakety, raketoplány, sondy, satelity,
  • sci-fi a fantasy – kosmické lodě, zbraně, roboti, herní postavy a model podle filmové předlohy.

Těšit se můžete i na mořské pobřeží s majáky a přístavy. Také na kolejiště s vláčky a rozhlednami z celé ČR. Dále zde uvidíte nástěnnou prezentaci současných trendů, obrazový, plakátový i textový materiál o vzniku a vývoji papírového modelářství, ukázky tiskových archů, malířské originály a další vystřihovací propozice našich i zahraničních autorů. Pro zájemce je připraven i stůl, papír, nůžky a lepidlo. Zkuste si vystřihnout a slepit na památku vlastní model. Školní třídy a skupiny návštěvníků mohou absolvovat interaktivní program různé úrovně podle věku a schopností účastníků.

Vyhledat místo
Interaktivní mapa