Po skalních vyhlídkách a útvarech

umístění
Základní informace

  • Náročnost: 2

mezi Jiráskovými skalami a horou Ostaš

07-ostas-kocici-hrad.jpg
03-ostas-horni-labyrint.jpg
vyhled-ostas-kocici-skaly.jpg

Výchozím bodem je rozcestník u nádraží ČD Teplice n. Metují. Od rozcestníku se vydáme po žluté značce, po silnici, směrem na Skály (zámeček). Přejdeme řeku Metuji a na silniční křižovatce, u penzionu Rybárna, odbočíme vpravo. Míjíme Rybárnu a autobusovou zastávku a odbočujeme vlevo, na vedlejší asfaltku, která stoupá směrem na Skály. Silnice mírně stoupá několika zatáčkami.

Po cca 2,3 km se na silnici připojuje modré turistické značení, které přichází z Kamence a po kterém dojdeme až do osady Skály, k zámečku Bischofstein (možnost občerstvení). Bližší popis zámečku viz TRASA 3. Od rozcestníku Skály pokračujeme po červené značce směrem Dědov. Po 100 m přicházíme k dalšímu rozcestníku, odkud vychází odbočka na zříceninu středověkého hradu Skály – jedná se o vyhlídku na skalních věžích (výhled na osadu Skály, Ostaš...).

Bližší popis TRASA 3. Lesní cestou se dostaneme po 1,3 km k dalšímu rozcestníku, pokračujeme stále po červené, rovně a mírně vzhůru, na okraj protějšího lesa. Cca 300 m jdeme podél lesa, poté odbočíme vlevo mezi pole. Nabízí se nám pěkné výhledy na pásmo Javořích hor a Ostaš (vpravo). Cesta se mění v kamenitý úvoz a bukovým lesem klesá do obce Dědov.

Červené značení přichází k silnici, odbočuje vpravo a po této silnici pokračujeme. Cestou míjíme několik roubených chalup. Po cca 400 m odbočuje značení vlevo, přejdeme řeku Metuji a kolem pěkných roubených stavení přicházíme k rozcestníku Dědov (ČD). Dalších 50 m pokračuje červená souběžně se silnicí, následně odbočujeme vlevo a mírně stoupáme.

Projdeme pod železničním viaduktem a napojíme se na lesní cestu, která nás dovede až k rozcestníku Údolí Klučanky. Od rozcestníku začneme lesní pěšinou mírně stoupat na Ostaš, míjíme pramen a cca po 1 km přicházíme k rozcestníku, k odbočce do Dolního labyrintu (zelené značení). Z lesa vyjdeme přímo u chatové osady Ostaš (možnost občerstvení). Popis prohlídkových okruhů a Ostaše, viz TRASA 10. Zde naše trasa končí.

Máme několik dalších možností, kam pokračovat:

  • po zelené značce do Police nad Metují
  • po TRASE 10 přes Žďár nad Metují do Police nad Metují
  • po silnici na autobusovou zastávku v Pěkově
Vyhledat místo
Interaktivní mapa

Tipy z katalogu

 Za poklady Broumovska II (po stopách Dientzenhoferů)

Za poklady Broumovska II (po stopách Dientzenhoferů)

Trasa Za poklady Broumovska II (po stopách Dientzenhoferů) začíná na náměstí v Teplicích nad Metují. Z náměstí dále pokračujete přes železniční stanici Bohdašín ke kostelu sv. Michaela ve Vernéřovicích. Poté pojedete do Meziměstí a odtud ke kostelu sv. Anny ve Vižňově. Odtud, zpět přes Meziměstí, se dostanete ke kostelu sv. Jakuba Většího v Ruprechticích. Odtud pojedete přes Hynčice a Heřmánkovice na Janovičky. Z Janoviček pak pojedete přes Olivětín na náměstí v Broumově.

Broumovské stěny I.

Broumovské stěny I.

rozcestník Mírové náměstí – Broumov, hřbitovní kostel – Křinice, rozcestník bývalá kovárna (2 km) – Jalovčinec – Zaječí rokle, rozcestník (6 km) – rozcestník Pod Kamennou bránou – Kamenná brána – rozcestník Pod K. bránou – rozcestník U Koruny – Koruna (10 km) – rozcestník U Koruny – rozcestník Zelený hájek – rozcestník K Hájku – rozcestník Nad Slavným – Slavný – rozcestník Suchý Důl – rozcestník Ochoz – Police n. M., náměstí (19 km

Cesta Rájem aneb přes Ameriku do Broumova

Cesta Rájem aneb přes Ameriku do Broumova

Broumovské náměstí, rozcestník Stará radnice – rozcestník Ráj (4 km) – Laudonova kaple (7 km) – Jetřichov (7, 5 km) – křižovatka pod Pasy (11 km) – rozcestník Pod Pasy (11, 5 km) – kaple sv. Huberta (13 km) – Amerika, rozcestník Křinice (15 km) – kaple sv. Anny – rozcestník Martínkovice (20, 5 km) – rozcestník chata Pod Korunou (22 km) – rozcestník Martínkovice (25 km) – okolo letiště – broumovské náměstí (30 km)