Kolem skal

umístění
Základní informace

  • Náročnost: 2
  • Doporučené kolo: treking, MTB

Kolem skal

Trasa začíná u rozcestníku pod železničním nadjezdem u náměstí v Teplicích n. M. (informace viz TRASA 3). Vydáme se po červené značce směrem do Bučnice. Přejedeme přes železniční přejezd, cca 300 m za ním odbočíme ze silnice doleva a stoupáme až na horní konec ulice na Kamenec, kde zahneme doprava a kolem sjezdovky sjedeme dolů ke vstupu do Teplických skal (informace viz TRASA 3).

Od rozcestníku Teplice nad Metují, skály pokračujeme dále po červené do Bučnice. Lesní cesta vede proti proudu řeky Metuje a kopíruje hlavní silnici na Trutnov. U penzionu Skalní Mlýn se napojujeme na tuto silnici, po které pokračujeme, stále po červené značce, až do Adršpachu.

U rozcestníku Adršpach u vstupu do skal máme možnost občerstvení. Adršpašské skalní město patří k nejznámějším v České republice. Skalní město je zpřístupněno značeným prohlídkovým okruhem, který lze projít individuálně nebo za doprovodu místního průvodce a s výkladem.

Od rozcestníku Adršpach sledujeme stále červenou značku vedoucí po silnici a po cca 1 km odbočíme ze silnice vlevo, na vedlejší asfaltovou cestu. Zde se připojujeme na značení cyklotrasy č. 4036 a mírně stoupáme nad obec. Nabízejí se nám překrásné výhledy na Adršpašské skály.

Přejedeme přes železniční koleje a prudce stoupáme po červeně značené cyklotrase, která vede okolo Adršpašsko-teplických skal. Po levé straně míjíme Starozámecký vrch, vpravo se nám otvírají krásné výhledy na Jestřebí hory a za dobré viditelnosti i na Krkonoše. Cesta vede zvlněným terénem přes rozcestník Liščí sedlo nad Janovicemi.

Odtud vede cyklotrasa souběžně se žlutou turistickou značkou. Dostáváme se k rozcestníku Pod zvětralým vrchem. Od rozcestníku pokračujeme po loukách, po levé straně cesty se nám nabízejí překrásné výhledy na Chrámové stěny v Teplických skalách a na Krkonoše (za námi).

Přes louky přijíždíme k lesu a po jeho okraji pokračujeme až nad osadu Skály. Po značení cyklotrasy sjíždíme na lesní parkoviště u silnice, u rozcestníku nad zámečkem Bischofstein (možnost občerstvení). Od rozcestníku odbočujeme vpravo a po silnici klesáme do osady Skály (informace viz TRASA 3).

Od rozcestníku Osada Skály pokračujeme směrem na Dědov: cca 100 m za rozcestníkem odbočujeme doleva na polní cestu (neznačený úsek), která začíná naproti vjezdové bráně do areálu Zámečku, a po které jedeme cca 1,3 km podél lesa k dalšímu rozcestníku. Zde uhýbáme vpravo a sledujeme červenou turistickou značku směrem na Dědov.

Cesta nejprve stoupá mírně do kopce, z jeho vrcholku pak sjíždíme už přímo do Dědova. Zde, na křižovatce červeného značení se silnicí, odbočujeme doleva a připojujeme se na dálkovou cyklotrasu č. 22, po které přijedeme po cca 4 km do Teplic nad Metují.

Zimní varianta trasy:

Adršpach – rozcestník Liščí sedlo nad Janovicemi (6 km) – rozcestník Pod zvětralým vrchem na Záboři (7,5 km) – rozcestník Skály, parkoviště (11 km) – rozcestník Osada Skály (11,5 km)

Vyhledat místo
Interaktivní mapa

Tipy z katalogu

 Za poklady Broumovska II (po stopách Dientzenhoferů)

Za poklady Broumovska II (po stopách Dientzenhoferů)

Trasa Za poklady Broumovska II (po stopách Dientzenhoferů) začíná na náměstí v Teplicích nad Metují. Z náměstí dále pokračujete přes železniční stanici Bohdašín ke kostelu sv. Michaela ve Vernéřovicích. Poté pojedete do Meziměstí a odtud ke kostelu sv. Anny ve Vižňově. Odtud, zpět přes Meziměstí, se dostanete ke kostelu sv. Jakuba Většího v Ruprechticích. Odtud pojedete přes Hynčice a Heřmánkovice na Janovičky. Z Janoviček pak pojedete přes Olivětín na náměstí v Broumově.

Broumovské stěny I.

Broumovské stěny I.

rozcestník Mírové náměstí – Broumov, hřbitovní kostel – Křinice, rozcestník bývalá kovárna (2 km) – Jalovčinec – Zaječí rokle, rozcestník (6 km) – rozcestník Pod Kamennou bránou – Kamenná brána – rozcestník Pod K. bránou – rozcestník U Koruny – Koruna (10 km) – rozcestník U Koruny – rozcestník Zelený hájek – rozcestník K Hájku – rozcestník Nad Slavným – Slavný – rozcestník Suchý Důl – rozcestník Ochoz – Police n. M., náměstí (19 km

Cesta Rájem aneb přes Ameriku do Broumova

Cesta Rájem aneb přes Ameriku do Broumova

Broumovské náměstí, rozcestník Stará radnice – rozcestník Ráj (4 km) – Laudonova kaple (7 km) – Jetřichov (7, 5 km) – křižovatka pod Pasy (11 km) – rozcestník Pod Pasy (11, 5 km) – kaple sv. Huberta (13 km) – Amerika, rozcestník Křinice (15 km) – kaple sv. Anny – rozcestník Martínkovice (20, 5 km) – rozcestník chata Pod Korunou (22 km) – rozcestník Martínkovice (25 km) – okolo letiště – broumovské náměstí (30 km)