Jaká byla výstava Davida Hanvalda v Dětské galerii Lapidárium?

Jaká byla výstava Davida Hanvalda v Dětské galerii Lapidárium?

Na konci minulého roku jsme uzavřeli v Dětské galerii Lapidárium v broumovském klášteře výstavu konceptuálního umělce Davida Hanvalda Není všechno zlato, co se třpytí / All That Glitters Is Not Gold​. Výstava odkazovala na to, že věci nemusí být vždy nutně tím, čím se na první pohled zdají být, a že dobré umění se většinou netřpytí. 

Svým výstavním konceptem, který tvořil kurátor galerie Radek Wohlmuth spolu s autorem, si výstava pohrávala s celým prostorem galerie. Prostor tří barokních sálů se proměnil na dva měsíce v hravou expozici vyplněnou stavebnicí z obrazů a objektů Davida Hanvalda. Kdo překonal první překážku při vstupu do galerie a neostýchal se do výstavy vstoupit, mohl vnímat výjimečnou barevnost, jednoduché, ale rozhodné tahy štětcem na zvětšeninách kostek stavebnice, nebo si mohl v myšlenkách i v realitě pohrávat s pružnými lany, která propojovala prostor v instalaci.  

 

Na výstavu navazovaly doprovodné programy – dětská vernisáž a dernisáž, edukační programy pro školy i veřejnost a také oblíbená událost každé výstavy v Lapidáriu, kterou je výtvarný workshop s autorem. Aby se k nám do Broumova autoři vraceli a tvořili s dětmi, je naše přání, které se plní a pomalu se z autorského workshopu stává nejoblíbenější program galerie. I David Hanvald přijel a maloval s dětmi, přestože sám sebe před workshopem označil za „workshopového amatéra“. Přesto David provedl velmi empaticky všechny děti i dospělé svou výstavou i společnou tvorbou.  

 

V dětské galerii se snažíme přiblížit dětem svět současného umění a skrz výstavy otevřít různá společenská témata. Chceme ukázat, že v galerii se dá vidět a zažít prostě cokoli.  

Aktuální výstavy a doprovodné programy můžete sledovat na ma.klasterbroumov.cz / 

Fb detska galerie lapidarium / kontakt: ma@klasterbroumov.cz  

 

No. 1-4, from the cycle Pink series, 2015, 55 x 45 cm, acrylic, spray paint and wood on canvas. View of exhibition - Obr. 2015, Václav Špála Gallery, Prague

Vyhledat místo
Interaktivní mapa