Web: www.hopstrada.cz
GPS souřadnice:
50°25'18,68"N
16°9'45,901"E

Lanový park Hopstráda

Naleznete nás v Náchodě v ulici Smiřických, hned u zámeckého parkoviště. Park je určen nejširší veřejnosti - dětem i dospělým, jednotlivcům, skupinám, táborům a školním výletům, kteří chtějí prožít dobrodružství v korunách stromů.

Dětský okruh – základní

Pohyb na dětském okruhu je možný jen po proškolení a na pokyn instruktora. Rodiče, zákonný zástupce či doprovod osoby starší 18 let se mohou také účastnit programu v lanovém centru. Celé zařízení je konstruováno i pro pohyb dospělých osob.
Trasa dětského okruhu je jednosměrná, na plošině mohou být max. tři osoby, na překážce vždy jen jedna. Na dětský okruh je vstup v celotělovém úvazku, ochrannou helmou a jistícími karabinami. K jištění se zde používají dvě karabiny.
Trasa je určena dětem od 7 let, ale pouze, pokud má požadovanou výšku a bezpečně zvládne manipulaci s jistícím systémem ve výšce 1,5–2,5 metrů. To musí předvést instruktorovi na trenažeru, který vydá souhlas ke vstupu na dětský okruh.

Dětský okruh - prodloužený

Platí zde stejné podmínky jako u základního okruhu. Je to delší trasa pro ty, kterým základní okruh nestačí.

Velký okruh – základní

Pohyb na velkém okruhu je možný pouze po proškolení a na pokyn instruktora. Trasa je určena dospělým a dětem od výšky 150 cm, pokud dostanou prstem na určenou značku. Tato trasa je ve výšce 5–8 metrů.
Trasa velkého okruhu je jednosměrná, na plošině mohou být max. dvě osoby, na překážce pouze jedna. Na velkém okruhu je vstup v celotělovém úvazku, ochranou helmou a jistícími karabinami. K jištění se zde používají dvě karabiny.
Tato trasa může obsahovat 3 sjezdy.

Velký okruh - prodloužený

Platí zde stejné podmínky jako u základního okruhu. Je to delší a obtížnější trasa pro ty, kterým základní okruh nestačí.

Lanovkový okruh – 3 lanovky

Pohyb na lanovkovém okruhu je možný pouze po proškolení a na pokyn instruktora. Lanovkový okruh je určen dospělým a dětem od 150 cm.
Na plošince mohou být max. dvě osoby, na lanovce pouze jedna. K jištění se zde používají dvě karabiny.

Otevírací doba 

květen, červen - víkendy  9:00  17:00
červenec, srpen - denně  9:00  17:00
září, říjen - víkendy  9:00  17:00 

Mimo otevírací dobu dle dohody. 

Vyhledat místo
Interaktivní mapa