Teplice nad Metují

Zdroj: www.bilestopy.cz

Pokud je zima štědrá, co se sněhu týká, je celá oblast protkaná pavučinou běžeckých tras. Nemusíte přitom být běžkařským profesionálem.

  • Osada Skály (Bischofstein) – Zvětralý vrch – Janovice
  • Osada Skály (Bischofstein) – Zvětralý vrch – Dolní Adršpach
  • Osada Skály (Bischofstein) – Zvětralý vrch – Dolní Adršpach – Zdoňov – Buková hora – Teplice nad Metují

Snad nejoblíbenější místní trasa vede z osady Skály, z Bischofsteinu. Odtud můžete běžet dolů pod Zvětralý vrch a dále do vesnice Janovice, nebo pokračovat až do Dolního Adršpachu. Při průjezdu se můžete kochat pohledem na omrzlé stromy a špičky zasněžených skal, vykukujících zprostřed lesů. Z Adršpachu se pak můžete napojit na další oblíbenou trasu, která vede přes Zdoňov a Bukovou horu zpět do Teplic nad Metují.

  • Teplice nad Metují/Dědov – osada Skály (Bischofstein)

Pokud vám nevadí stoupání nebo chcete jen otestovat a procvičit sami sebe, zkuste vyrazit z Dědova na Skály, kde po třech kilometrech cesty vzhůru vyjedete přímo pod branou zámečku Bischofstein.

  • Teplice nad Metují: městské kolečko

Pokud si budete chtít po ránu jen protáhnout svaly a nevyrážet nikam daleko, projeďte si krátké tříkilometrové městské kolečko okolo fotbalového hřiště.

Běžky v Teplicích nad Metují jsou skutečně pro všechny, zdatné sportovce, amatéry, začátečníky, milovníky dlouhých tratí či příznivce krátkých ranních rozcviček.

Vyhledat místo
Interaktivní mapa