Stara Kopalnia, Walbrzych

Stara Kopalnia, Walbrzych

Centrum vědy a umění Stara Kopalnia ve Wałbrzychu představuje unikátní komplex povrchových hornických staveb a podzemní  trasy, které byly dříve součástí uhelného dolu „Julia“.

Moderní Centrum kultury a umění Stara Kopalnia vzniklo s úctou k hornickým tradicím, neopakovatelné scenárii a  místní průmyslové krajině.

V roce 2015 se Stara Kopalnia stala kotevním bodem prestižní Evropské stezky průmyslového dědictví (ERIH), jedním ze sedmi těchto míst v Polsku a jediným v Dolním Slezsku.

Stara Kopalnia nabízí:

Muzeum – zde se můžete dozvědět vše o uhlí, hornictví a hornících pracujících v extrémně nebezpečných podmínkách.

Můžete se zde seznámit s taji geologie a zhlédnout i originální konstrukce, řešení technologických procesů, stejně jako bohatou expozici strojů, která umožňuje prozkoumat téměř dvě století průmyslového rozvoje.

Geogródek – expozice pod širým nebem návštěvníkům názorně přibližuje geologickou historii a geologickou stavbu Valřišska.

Galerie umění a výstavy – neopakovatelná možnost seznámit se s populárními výdobytky mezinárodního umění, vydat se vstříc nejnovějším trendům současné kultury

Workshopy – keramické a hrnčířské workshopy pro každého realizované v Centru unikátní keramiky.

Nabízí širokou paletu historických, architektonických, industriálních a řemeslných dílen pro školy a další vzdělávací instituce.

Je dokonalým zázemím pro rozvoj znalostí, dovedností a představivosti a také tvůrčí objevování nových horizontů.

Události – gigantická kubatura a vybavení Centra umožňují organizování akcí bez technických a oborových omezení .

Veřejný prostor, stejně jako interiéry, byly navrženy světově uznávanými odborníky a úspěšně se osvědčily jako oddychové místo pro konání koncertů, projekcí, konferencí, výstav, komorních setkání a masové rekreace.

 

VSTUPNÉ:

Základní, zlevněné, skupinové

OTEVŘENO:

Pondělí – Neděle: 10:00 – 18:00 hod.

Stara Kopalnia

Centrum Nauki i Sztuki

Ul. Wysockiego 29, Wałbrzych

 

Vyhledat místo
Interaktivní mapa