Kalendář akcí

Za poklady Broumovska / Ensemble Inégal

Sobota 30. června 2018, 18:00
Kostel sv. Máří Magdalény, Božanov
Vstupné dobrovolné - výtěžek putuje na péči o kostely

Zahajovací koncert 13. ročníku letního hudebního festivalu Za poklady Broumovska, který každoročně láká na deset výjimečných podvečerních koncertů českých i zahraničních umělců v unikátní atmosféře barokních kostelů. 

Adam Viktora / umělecký vedoucí 
Gabriela Eibenová / soprán
Daniela Čermáková / alt
Petr Daněk / průvodní slovo

Program:

Adam Václav Michna z Otradovic (1600-1676): Loutna česká, soubor 13 písňových skladeb z roku 1653 s instrumentálními ritornely

Loutna česká v svátek, v pátek, v kostele, při stole, jak se líbí, v každou chvíli radostně, žalostně, spasitelně znící. Složená a vydaná od Adama Michny z Otradovic Jinřichohradeckého. Léta Páně 1653.

I.Předmluva. Kdo by tě chváliti žádal, II. Povolání duchovní nevěsty. Dialogus. Byly tři někdy bohyně, III. Matky Boží slavná nadání. O vinšovaná hodino, IV. Svatební prstýnek. Kleopatra hrdá žena, V. Panenská láska. Sem všickni lidé přistupte, VI. Žehnání se světem. Ach jak ve mně srdce hoří, VII. Duchovní svatební lázeň. Díl První. Již jest lázeň zatopena, VIII. Duší věno. Díl Druhý. Povstaň srdce milující, IX. Andělské přátelství. Nebeští kavalérové vinšujte štěstí, X. Svatební věneček. Posypte mne s kvítkami s růží a s lilium, XI. Den svatební. Začněte panny zpívati, XII. Domácí vojna mezi duší a tělem. Kdež pospícháš hříšné tělo, XIII. Smutek bláznivých panen. O žalostné dřímání

www.zapoklady.cz


Společnost pro destinační management Broumovska

Společnost pro destinační management Broumovska

Klášterní 1
550 01 Broumov
telefon: +420 491 521 282

Kontakní osoba:
Manažer SDMB
Markéta Hanušová
e-mail: marketah@broumovsko.cz
mobil: +420 733 739 728

Zimní noviny Broumovska

Vítejte u nás! V kraji pískovcových skal a barokních památek. V krajině, kde se snoubí jedinečné, divoké přírodní scenérie s krásou a majestátností kulturního dědictví. V krajině, kde si volné chvíle užijí rodiny s dětmi, vyznavači sportovních i kulturních zážitků, aktivní turisté i ti, kdo touží po odpočinku v krajině s neopakovatelným Géniem Loci.Podívejte se na noviny v PDF formátu (4 MB)

Najdete nás na Facebooku

Sledujte aktuální dění na Broumovsku a objevujte pozoruhodná místa i příběhy - více zde

Regionální operační program NUTS II Severovýchod

Partner:
Partner / Město Broumov