Kalendář akcí

ScienceCafé: Pamatovat si v obrazech

Pondělí 25. června 2018 od 18 hodin
Sál Kreslírna, Klášter Broumov

Tatíček Masaryk, vyvracení pohraničních sloupů, příjezd sovětských tanků... Přestože jsme nemohli poznat a prožít všechny významné osobnosti a události našich národních moderních dějin, napříč generacemi na ně společně vzpomínáme prostřednictvím obrazů. Kanonické fotografie, filmové záběry, předměty a ilustrace tak nechybějí při oslavách významných výročí, v televizních dokumentech, zpravodajství, historických výstavách ani na stránkách dějepisných učebnic. Jaké obrazy se nejčastěji vážou k takzvaným „osmičkovým“ událostem let 1918, 1938, 1948 a 1968? V čem nám opakující se zobrazení napomáhají společně sdílet paměť minulosti a jak nám naopak mohou zabraňovat v její kritické reflexi? Kdy je historický obraz konstrukcí a kdy rekonstrukcí minulé události?

Přednášející: Mgr. Andrea Průchová, Ph.D. je teoretičkou vizuální kultury, badatelkou a pedagožkou. Vyučuje na Karlově Univerzitě, Prague College a Scholastice.

Vstupné: 60 Kč / 30 Kč (studenti a U3V)
Rezervace: martina.junkova@broumovsko.cz, 734 443 165
Pořadatel: Agentura pro rozvoj Broumovska


Zpět na kalendář akcí

Společnost pro destinační management Broumovska

Společnost pro destinační management Broumovska

Klášterní 1
550 01 Broumov
telefon: +420 491 521 282

Kontakní osoba:
Manažer SDMB
Kateřina Agnolozzi
e-mail: katerina.agnolozzi@broumovsko.cz
telefon: +420 491 521 282

Zimní noviny Broumovska

Vítejte u nás! V kraji pískovcových skal a barokních památek. V krajině, kde se snoubí jedinečné, divoké přírodní scenérie s krásou a majestátností kulturního dědictví. V krajině, kde si volné chvíle užijí rodiny s dětmi, vyznavači sportovních i kulturních zážitků, aktivní turisté i ti, kdo touží po odpočinku v krajině s neopakovatelným Géniem Loci.Podívejte se na noviny v PDF formátu (4 MB)

Najdete nás na Facebooku

Sledujte aktuální dění na Broumovsku a objevujte pozoruhodná místa i příběhy - více zde

Regionální operační program NUTS II Severovýchod

Partner:
Partner / Město Broumov