Polické divadelní hry

69. Polické divadelní hry

Již se stalo tradicí, že vždy na podzim, kdy začínají plískanice, a vítá nás chladné roční období, přicházejí na řadu Polické divadelní hry – přehlídka ochotnických divadelních představení. V repertoáru letošního, v pořadí už 69. ročníku, byly hry celkem čtyř amatérských a jednoho profesionálního divadelního souboru. Jako bonus Police nad Metují ještě letos nabídla baletní představení tanečního souboru balet Praha Junior. Polické divadelní hry byly zahájeny 25. 9. právě tímto baletním představením s názvem Nulová gravitace. Taneční soubor předvedl originální kompilaci jednoaktových baletů mapující hranice současného tanečního divadla.

O týden později, 30. 9., se představil Divadelní soubor J. K. Tyla Meziměstí ve hře Michaela Cooneyho Habaďůra, která vypráví o nezaměstnaném Ericu Swanovi, který se rozhodne využít trhlin sociálního systému a vymyslí si podnájemníky, na které pobírá příspěvky. Co se však stane, když přijde kontrola a chce všechny ty podnájemníky vidět? Řešení je podle Erika jediné,… je nutné sehrát na úředníky pořádnou habaďůru…

Po divadelním souboru z Meziměstí nám 7. 10. zahrál Divadelní soubor Hronov s hrou Vojnarka, jejíž autorem je hronovský rodák Alois Jirásek. Příběh vypráví o selce Madleně Vojnarové, která se vzepře proti venkovským zvykům a pokusí se o naplnění vlastního života. Inscenace v podání Divadelního souboru Hronov byla oceněna na Divadelní přehlídce v Červeném Kostelci.

 Inscenaci od Marca Camolettiho - Když ty, tak já taky, ve které je hlavním motivem mužská i ženská ješitnost, jste mohli shlédnout v podání divadelního souboru z Broumova v sobotu 15. 10.

Žáci ZŠ v Polici nad Metují secvičili hru nazvanou Výtečníci. Komedie plná humoru a písniček, vzpomínky na školní léta, lumpárny, které se prováděly učitelům i zábava, kterou si žáci vymýšlí o přestávkách, se odehrála 21. 10.

Na samotný závěr Polických divadelních her bude tragikomedie v podání vynikajících herců Městských divadel pražských Stanislava Zindulky a Daniela Tůmy s názvem NÁVŠTĚVY U PANA GREENA, která se odehraje zítra, v pátek 4. listopadu od 19 hodin v Kolárově divadle. Děj hry: Náhodná automobilová nehoda přivádí do styku dva muže, kteří by se jinak nikdy nesetkali, a navždy změní jejich život. Rozdělují je dvě generace. Co začíná jako komedie kontrastu kultur,  vyvíjí se ve vyhrocený příběh o riziku osamělosti, předsudků a netolerance. Jak týdny plynou, vytváří se přátelství, prověřují se lidské vztahy a odhalují se tajemství.

Vstupenky (250, 280 Kč) jsou stále v prodeji na informačním centru v Polici n. Met. nebo přímo na místě.

Už nyní se těšíme na příští rok, kdy se bude konat jubilejní 70. ročník!

Leona Peterková

Fotografie >>

Společnost pro destinační management Broumovska

Společnost pro destinační management Broumovska

Klášterní 1
550 01 Broumov
telefon: +420 491 521 282

Kontakní osoba:
Manažer SDMB
Kateřina Agnolozzi
e-mail: katerina.agnolozzi@broumovsko.cz
telefon: +420 491 521 282

Zimní noviny Broumovska

Vítejte u nás! V kraji pískovcových skal a barokních památek. V krajině, kde se snoubí jedinečné, divoké přírodní scenérie s krásou a majestátností kulturního dědictví. V krajině, kde si volné chvíle užijí rodiny s dětmi, vyznavači sportovních i kulturních zážitků, aktivní turisté i ti, kdo touží po odpočinku v krajině s neopakovatelným Géniem Loci.Podívejte se na noviny v PDF formátu (4 MB)

Najdete nás na Facebooku

Sledujte aktuální dění na Broumovsku a objevujte pozoruhodná místa i příběhy - více zde

Regionální operační program NUTS II Severovýchod

Partner:
Partner / Město Broumov